Golden retriever to jedna z popularniejszych ras wśród hodowców i właścicieli psów. Wiele rodzin decyduje się na przygarnięcie psa, który jest niesamowitym kompanem, szczególnie w okresie szczenięcym. Wychowanie psa wymaga czasu, wiedzy i cierpliwości, której zabrakło właścicielom Kai. 

Wszyscy zachwycają się małymi szczeniaczkami, które są niezwykle słodkie i rozczulają największego twardziela, ale nikt nie chce wziąć psów pokrzywdzonych przez życie, z problemami behawioralnymi lub niepełnosprawnych. Smutny los zgotowali właściciele psu rasy golden retriever.

Golden retriever niecodziennych rozmiarów

Właściciele psa rasy golden retriever nie poradzili sobie z odpowiednią opieką nad psem. Doprowadzili go do stanu, w którym miał ogromną nadwagę, a ona zagrażała jego życiu. Brak odpowiedniej diety poskutkował przybraniem na wadze, aż do 78 kilogramów. Pies miał problemy z poruszaniem się, a wejście na schody zajmowało mu 20 minut. Właściciel psa postanowił skrócić życie psa — zawiózł go do weterynarza i zażądał eutanazji. Gdy weterynarz zobaczyła Kaiego, miała dylemat moralny, dlatego nie pozwoliła na uśpienie psa i zaoferowała pomoc. 

Akcja ratunkowa dla otyłego golden retrievera

Kobieta skontaktowała się z osobą, która mogła pomóc psu. Była nią Pam Heggie, lokalna ratowniczka zwierząt. Pam przygarnęła psa, mimo że wiedziała, jak dużo pracy ich czeka. Otyłość przeszkadzała mu w codziennych czynnościach i nie mógł cieszyć się życiem w pełni. Wprowadzili do życia Kaiego dietę oraz terapię wodną, która miała wzmocnić jej kończyny. Z dnia na dzień, pies zmieniał się nie do poznania. Właścicielka jest dumna z postępów, które robi jej pies, a on dziękuje jej, że ocaliła jego życie. 

Zobacz zdjęcia:

golden retriever
facebook.com — This is Kai

Otyły golden retriever miał zostać uśpiony.

golden retriever
facebook.com — This is Kai

Weteterynarz nie pozwoliła na to i znalazła nowy dom dla psa.

golden retriever
facebook.com — This is Kai

Zwierzę schudło i cieszy się życiem w pełni.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie wyrzucaj ich na śmietnik. Meble z PRL znów w modzie, możesz na nich dużo zarobić
  2. Filmy o koniach, które wzruszają do łez. Lista najlepszych filmów
  3. Kot uratował dziecko. Rzucił się na psa, który ruszył do ataku. Wszystko zarejestrowała kamera
  4. Właścicielka była zaniepokojona, bo adoptowany pies ciągle warczał na drzwi. Chwilę później odkryła przerażającą prawdę
  5. Myślał, że szczeniak został porzucony. Gdy z bliska zobaczył jego ogon, ogarnęła go trwoga

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

 

 

Poprzedni artykułAntek Królikowski wziął ślub? Pokazał zdjęcie Kasi w sukni ślubnej. Fani gratulują
Następny artykułAborcja powinna być legalna, jej brak to tortura dla kobiet. ONZ skrytykowało Polskę
Redaktorka działu Zwierzęta w Lelum.pl. Absolwentka kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Uczennica i logopeda w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Od kilkunastu lat śpiewa jazz, poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Oczkiem w głowie są jej trzy psy, dzięki którym zainteresowała się tematem behawioryzmu. Uwielbia mazurskie tereny oglądane z grzbietu konia.