W programie „Pytanie na śniadanie” często poruszane są bardzo nietypowe tematy. Mało tego, te nie tylko są omawiane teoretycznie, ale gdy tylko jest to możliwe, pokazuje się, jak dane zjawisko działa w praktyce. Tak właśnie było dziś.

Program wyjątkowo prowadziła Kasia Cichopek z Robertem El Gendym. Obydwoje byli wręcz zszokowani, gdy zobaczyli, co goszcząca w studio ekspertka robi z siedzącą tuż obok prezenterów modelką.

„Pytanie na śniadanie”: Lecznicze zastosowanie gwoździ

Jednym z tematów w dzisiejszym wydaniu programu „Pytanie na śniadanie” była klawiterapia. Czym ona jest? To metoda podobna do akupunktury. Również skupia się na uciskaniu konkretnych punktów na cele człowieka, z tym że przy pomocy specjalnych gwoździ, co ma pobudzić konkretne połączenia nerwowe do lepszej pracy. Cała terapia ma także charakter odprężający.

W studio pojawiła się więc specjalistka od klawiterapii. By zaprezentować, że nie jest ona niebezpieczna, a jednak działa, przeprowadziła ją na modelce. Prowadzący byli w ciężkim szoku, gdy zobaczyli, jak ekspertka bierze w dłonie dwie garści gwoździ i bez wahania dociska je do twarzy kobiety. Z dużą pewnością operowała nawet wokół jej oczu.

Gdy Kasia Cichopek zapytała się modelki, co czuje w trakcie terapii, ta przyznała, że faktycznie nic nie boli. Wręcz przeciwnie, taki ucisk miał być dla niej bardzo przyjemny i relaksujący. Jak później wytłumaczyła ekspertka, w klawiterapii można skupiać się na konkretnych połączeniach nerwowych. Ucisk w okolicach oczu może chociażby poprawić wzrok.

„Pytanie na śniadanie”: Inne, nietypowe metody

W „Pytaniu na śniadanie” regularnie poruszane są nieoczywiste tematy zdrowotne. Kilka dni temu chociażby Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski rozmawiali z psychoseksuolożką na temat zbawiennego wpływu pocałunków na nasze zdrowie. Okazuje się, że te nie tylko pomagają utrwalić związek.

Jak wytłumaczyła ekspertka, już jakiś czas temu poparto badaniami, że pocałunki korzystnie wpływają na stan skóry. Mało tego, istnieje nawet teoria, że częste całowanie swojego partnera może przedłużyć życie o dodatkowe 5 lat!

Zobacz zdjęcia:

Pytanie na śniadanie
fot. kadr z programu „Pytanie na śniadanie”
Pytanie na śniadanie
fot. kadr z programu „Pytanie na śniadanie”

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Katarzyna Cichopek nie chce Marcina Hakiela na urodzinach syna pary. Zaskakujące doniesienia
  2. Katarzyna Dowbor zaczyna dzień od nietypowej czynności. Codziennie musi wstawać o świcie
  3. Ewa Szykulska przerywa milczenie ws. swojego stanu. Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami?

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl