Goździki to przyprawa korzenna, która charakteryzuje się niezwykle intensywnym, słodkim aromatem. Ich smak zna, każdy, kto chociaż raz w życiu miał okazję spróbować pierników. Okazuje się, że posiadają one szereg ukrytych właściwości, o których wie zaledwie garstka z nas. Są one w stanie zrobić niezwykłą rzecz z naszymi ubraniami.

Świeże pąki goździków są różowe, a po przesuszeniu i odymieniu nabierają brunatnej barwy. Z reguły kojarzą nam się ze Świętami Bożego Narodzenia, bez których trudno byłoby je sobie wyobrazić. Co więcej, to właśnie one są jedną z najczęściej wykorzystywanych przypraw przez gospodynie domowe. Okazuje się, że oprócz nadania charakteru ciastom, czy wigilijnym potrawom, wykazują zbawienny wpływ na nasze ubrania.

Goździki: wełna będzie w pełni chroniona

Mole to małe motyle, które żywią się celulozą zawartą w ubraniach. Są one dużym problemem w wielu domach. Okazuje się, że to nie fruwające mole są zagrażaniem dla naszej odzieży, lecz… ich larwy. To właśnie tam zapłodniona samica zwykle składa swoje jaja.

Goździki
pixabay.com @PublicDomainPictures

Goździki pomagają w walce z molami. 

Dręczą cię mole ubraniowe? Szukasz sprawdzonego sposobu, aby raz na zawsze wypędzić je ze swojego mieszkania? Świetnie się składa, ponieważ mamy dla ciebie metodę, którą pokochały kobiety na całym świecie. Z pomocą przyjdą goździki, które z pewnością masz w swojej kuchennej szufladzie.

Jak pozbyć się moli odzieżowych?

Nie zapominajmy, że żyjątka te są bardzo wrażliwe na zapachy. Aby ochronić wełniane ubrania, do kieszeni swojego ulubionego płaszczyka włóż płócienny lub muślinowy woreczek, który wypełnisz goździkami. Zaledwie niewielka garstka wystarczy, by pozbyć się niechcianych lokatorów.

Jeśli ten sposób nie do końca ci odpowiada, woreczek taki, zawieś na jednym z wieszaków. Gwarantujemy, że tym prostym sposobem będziesz mogła cieszyć się swoimi wełnianymi ubraniami przez kilka kolejnych sezonów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Goździki
pixabay.com @sdnet01

Dzięki nim twój ulubiony wełniany płaszcz posłuży ci na dłużej. 

Goździki
pxhere.com/pl/photo/954109

Wystarczy już niewielka garstka. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Były polski prezydent pobiera olbrzymią emeryturę. Ujawniono kwoty
  2. Pies straszliwie wył w łazience. Gdy kobieta otworzyła drzwi, odkryła, co robi z nim jej mąż
  3. Nie żyje słynny sportowiec. Miał zaledwie 31 lat, okoliczności śmierci budzą przerażenie
  4. Ukryła błagalną wiadomość na rachunku. Uratowała jej to życie
  5. Szczere wyznanie Kingi Rusin zwala z nóg. Nie jest pewna swojej przyszłości, jej słowa mogą zaboleć wielu fanów
Poprzedni artykułRachunek ze szpitala, który otrzymała po 16 latach. Przeczytała go i nie wierzyła własnym oczom
Następny artykułPrzez przypadek odkryła, że mąż ją zdradza, zostawiła go. Teraz patrzy na jej wygląd i żałuje
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.