Gra komputerowa została oficjalnie wpisana do listy lektur w polskich szkołach. Pomysłodawcą wprowadzenia takiej innowacji jest sam Mateusz Morawiecki. Informację o nowoczesnym rozwiązaniu dla kanonu polskiego nauczania przekazali twórcy gry, 11 bit studios.

Mateusz Morawiecki już ponad rok temu zaproponował, by na listę lektur trafiła wyjątkowa gra komputerowa. This War of Mine to produkcja 11 bit studios. Polscy twórcy stworzyli grę, która pokazuje świat wojny z perspektywy cywila. Użycie jej w kanonie lektur jest nieobowiązkowe i dotyczy szkół licealnych i technikum, dla uczniów powyżej 18. roku życia.

Pierwsza gra komputerowa na liście polskich lektur

Autorem pomysłu, by wprowadzić właśnie This War of Mine do kanonu lektur, jest sam premier Mateusz Morawiecki. Gra znajdzie się na liście lektur szkolnych już od roku szkolnego 2020/2021. Ten materiał ma służyć zajęciom z historii, socjologii i etyki.

This War of Mine to przedstawienie koszmaru wojny z perspektywy cywila. Projekt zyskał wielkie uznanie w Polsce, ale także poza jej granicami. Prezes zarządu 11 bit studios przyznał, że jest to krok milowy dla polskiego szkolnictwa:

– To może być przełomowy moment dla wszystkich artystów tworzących gry na całym świecie – napisał w oficjalnym oświadczeniu prezes 11 bit studios Grzegorz Miechowski.

  1. Uczniowie nie będą mogli wrócić do szkół po wakacjach? Znamy plan resortu edukacji
  2. GIS ostrzega i wycofuje ulubiony przysmak każdego dziecka. Bardzo duże ryzyko
  3. Małgorzata Rozenek oskarżona o oszustwo. Chodzi o jej synka, fanka zauważyła jeden szczegół

This War of Mine przełomem w polskim szkolnictwie

Świat gier komputerowych stał się integralną częścią rozrywki i rozwoju młodego pokolenia. Dlatego wprowadzenie go do kanonu lektur jest odpowiedzią na zmieniającą się narrację, która staje się czasem bliższa uczniom i pozwala im lepiej zrozumieć omawiane tematy.

– Gry to nie tylko okno komputera, to także okno na świat. Gry to nowoczesna twarz Polski. – mówił Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie 11 bit studios.

Premier jest dumny z tego, że to właśnie polska produkcja zajęła miejsce w nieobowiązkowym spisie lektur. O tym czy uczniowie zrealizują nowy pomysł w szkolnictwie, zdecydują nauczyciele. Mają czas na decyzję, zwłaszcza że wciąż nie wiadomo, czy uczniowie faktycznie wrócą do szkół po wakacjach. Okazuje się, że nie jest to takie pewne.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

gra
fot.youtube.com/Kancelaria Premiera

Premier odwiedził 11 bit studios, by poznać twórców This War of Mine. Nawiązanie współpracy umożliwiło darmowy dostęp uczniów do nowego materiału w spisie lektur.

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd chce zainwestować w rozwój polskiego rynku gamingowego.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Korzystasz z 500 plus? Dostaniesz jeszcze więcej, za pośrednictwem SMS-a możesz otrzymać specjalny dodatek na wakacje
  2. Nie żyje syn byłego premiera. Informację potwierdzili krewni i przyjaciele. Media obiegła smutna informacja z USA
  3. Stało się, Zenek Martyniuk i jego żona podjęli przełomową decyzję. Nie ma już odwrotu
  4. Znaki zodiaku, które zawsze chcą dominować. Wszelki sprzeciw traktują jak wypowiedzenie wojny
  5. Smutne informacje o Magdzie Gessler. Chodzi o jej zdrowie, zmiany są nieodwracalne
  6. Córka Jackowskiego już dłużej nie będzie milczała. Wszystko się wydało, porażające wyznanie

Źródło: benchamark.pl, twitter.com

 

 

Poprzedni artykułMężczyzna usłyszał rozpaczliwe piski dobiegające spod ziemi. Kiedy zaczął kopać, jego oczom ukazał się dramatyczny widok
Następny artykułLepiej nie spożywaj popularnych produktów z listy. GIS wycofał wszystkie z nich, mogą być bardzo groźne dla zdrowia
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.