Gra kogucik czy kurka to stara zabawa, która potrafiła wciągać na całe dnie. Osoby, które wychowywały się na wsi, będą ją pamiętać! Kiedy minęły czasy, gdy dzieci spędzały całe dnie na powietrzu? Wyjazdy rowerowe zostały zastąpione tabletami, a zabawy w polu – ekranem komputera. Ta gra to było coś. Pamiętacie?

Gra kogucik czy kurka: zasady 

Była to bardzo dynamiczna gra, polegająca na złapaniu drużyny przeciwnej. Każda z grup miała swój wyznaczony obszar, najlepiej gdy było to boisko, ale świetnie sprawdzały się również pola. Drużyna kur miała swoją przestrzeń, a koguci drugą jej część. 

Gra rozpoczyna się w momencie poruszania się uczestników. Prowadzący w dowolnym momencie wydaje komendę: KURY (lub KOGUTY) i wtedy zaczyna się walka. Wywołana drużyna goni swoich przeciwników aż do linii końcowej. Jeśli nie zdążyłeś uciec, przechodziłeś do drużyny przeciwnej. Ta gra mogła trwać w nieskończoność!

Źródło: facebook.com/kiedysbylojakosfajniej

Poprzedni artykułDorota Szelągowska sama pofarbowała włosy. Efekt jest powalający, sami oceńcie
Następny artykułNie żyje uwielbiana i ceniona Polka. Zmarła dziś nad ranem, ogromny smutek
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.