Gra w statki była świetną rozrywką dla wielu dzieci i dorosłych. Choć dla niektórych była prawdziwym wyzwaniem, wszyscy i tak kochali topić statki w zaciętych pojedynkach. Do tej zabawy potrzebowałeś zaledwie kartki papieru i długopisu. Pamiętacie ułożenie mapy? Obecnie w sklepie można dostać pełnowymiarową planszę dla prawdziwych piratów!

Gra w statki przez niektórych znana jest pod nazwą Okręty, a jej zasady są bardzo proste. Każdy z graczy posiada po dwie plansze, zazwyczaj o wielkości 10×10 pól. Kolumny są oznaczone poprzez współrzędne literami od A do J i liczbami 1 do 10. Na jednym z nich zaznacza się swoje statki, a na drugim trafione okręty przeciwnika. Na planszy ustawia się ich aż 7. Zagralibyście?

Gry z dawnych lat

Dawniej dzieciaki nie miały do dyspozycji tylu gier co obecnie, dlatego musiały liczyć na swoją kreatywność. Wykorzystywały materiały, które były łatwo dostępne i właśnie w taki sposób powstawały niesamowite zabawy, które umilały czas godzinami. Wśród takich gier były właśnie słynne statki.

Gra z pozoru może wydawać się skomplikowana, jednak kiedy pozna się już wszystkie zasady i reguły, jest łatwa, przyjemna i przede wszystkim niezwykle rozwijająca. Grając w statki, trzeba wykazać się inteligencją i bystrym okiem. Najlepiej radzą sobie osoby, które są urodzonymi strategami. To właśnie one zazwyczaj wygrywały.

Dzieciaki uwielbiały tę grę

Dawniej dzieciaki uwielbiały tę gę, ale nie tylko one. Dorośli również chętnie podejmowali wyzwanie, sprawdzając swoje umiejętności strategiczne. Pamiętacie tę grę? Kto z was w przeszłości w nią grał? A może wciąż czasem do niej wracacie, dajcie znać w komentarzu. Jeżeli pamiętacie inne gry, które niegdyś robiły prawdziwą furorę, również podzielcie się tą jakże przydatną informacją.

gra
Fot. instagram.com/born_in_the_prl/

Gra w statki była kiedyś prawdziwym wyzwaniem!

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.