Mateusz Rusin grał w serialu „Ranczo” nieśmiałego, bardzo niewinnego wikarego, księdza Macieja. Jego postać była typem kochającego książki idealisty i szybko zdobyła sympatię widzów. Co aktor robi teraz? Bardzo się zmienił.

Widzowie serialu poznali postać księdza Macieja w 2012 roku, w szóstym sezonie. Przyjechał on do Wilkowyj na miejsce księdza Roberta, który został wezwany do Rzymu. Intelektualista na początku miał ogromne problemy z porozumieniem się z mieszkańcami.

W serialu „Ranczo” grał nieśmiałego księdza. Co robi teraz Mateusz Rusin?

Rusin urodził się w 1988 roku w Świebodzicach. W 2011 ukończył Akademię Teatralną w Warszawie, choć już wcześniej zdobywał pierwsze nagrody w konkursach piosenki aktorskiej. Występował też w serialach „Samo życie” i „Czas honoru”.

Kiedy trafił do obsady „Rancza”, świat show-biznesu stanął przed nim otworem. Do dzisiaj nie może narzekać na brak ról. Zagrał w tak znanych produkcjach jak „Powidoki”, „Bodo”, „Dziewczyny ze Lwowa”, „Pod powierzchnią”, „Sługi wojny” czy „Przyjaciółki”.

Ostatnie produkcje telewizyjne, w jakich wziął udział, to „Dom pod dwoma orłami”, „Tajemnica zawodowa II”, „Mecenas porada” i „To musi być miłość”. Od 2011 roku znajduje się też w stałej ekipie Teatru Narodowego im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Współpracował też z innymi scenami, między innymi Teatrem IMKA, Studiem Teatralnym KOŁO, a także z Teatrem Polskiego Radia. Występuje także w grupie Kabaret na Koniec Świata oraz zespole muzycznym Rusin&Trebuchet i Cukierki.

Jak wygląda teraz Mateusz Rusin?

Fani aktora mogą śledzić na bieżąco jego dokonania artystyczne w mediach społecznościowych. Profil Rusina na Instagramie obserwuje ponad 9 tysięcy osób.

Zdjęcia, jakie zamieszcza, wyraźnie pokazują, że bardzo zmienił się od czasu występów w „Ranczu”. Ma teraz dłuższe włosy, pojawia się także z zarostem, w którym jest mu bardzo do twarzy.

Pod fotografiami nie brakuje przychylnych komentarzy i serduszek od zachwyconych fanek. „Świetny w każdej roli”, „Ale z Ciebie tajemnicza postać” czytamy wypowiedzi internautów.

Zobacz zdjęcia:

Ranczo, Mateusz Rusin
Kadr z: „Ranczo”, TVP (2012)
Ranczo, Mateusz Rusin
Kadr z: „Ranczo”, TVP (2012)

Źródło: narodowy.pl, filmpolski.pl, Świat Seriali

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Telekamery 2022. Cezary Żak sparodiował znanego polityka. Nikt nie wiedział, jak się zachować
  2. Katarzyna Dowbor dosadnie podsumowała synową. Wypowiedziała się na temat zachowania Koroniewskiej
  3. Nie zobaczymy szybko Tomasza Kammela w „Pytaniu na śniadanie”? Prezenter opuścił kraj