Granica z Polską nagle została zamknięta. Jak przekazało RadioZet.pl, powołując się na PAP, mogą przekraczać ją jedynie dyplomaci i kierowcy samochodów ciężarowych. Sytuacja jest bardzo poważna. Przedstawiono oficjalny powód decyzji. Jedno z europejskich państw, zdecydowało się na podjęcie ostatecznych kroków.

Jak podał portal, Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało PAP najnowsze informacje. Potwierdzono ostatnie doniesienia. Granica pomiędzy Polską a jednym z państw, nagle została zamknięta. 

Granica z Polską zamknięta

W piątek 29 października RadioZet.pl przekazało pilną informację. Jak się okazuje, jeden z sąsiadów Polski podjął nagłą decyzję o zamknięciu granic. 

– W związku z powstałą sytuacją epidemiczną w sąsiednich krajach Białoruś czasowo ogranicza wjazd na swoje terytorium przez lądowe przejścia graniczne niektórych kategorii osób fizycznych z Łotwy, Litwy, Polski i Ukrainy – przekazał komunikat białoruskiego Państwowego Komitetu Granicznego portal, powołując się na PAP. 

  1. Fani ”M jak miłość”, ”Na dobre i na złe” i ”Barw szczęścia” w rozpaczy. Nie żyje kultowa postać polskiej telewizji
  2. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne informacje. W nocy pojawił się ważny komunikat
  3. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych od soboty? „DGP” informuje o nowych ustaleniach

Białoruś zamyka granice z Polską

Jak przekazano, oficjalnym powodem zamknięcia granicy, według strony białoruskiej, jest wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Dodatkowo Białoruś zdecydowała się na zamknięcie granic nie tylko z Polską, ale również z Łotwą, Litwą i Ukrainą. 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych podało, że przez granice przepuszczani są jedynie dyplomaci i kierowcy ciężarówek. Jak informuje RadioZet.pl, krążącą w białoruskich mediach wiadomość, o zamknięciu przejść granicznych z Polską i Litwą, została potwierdzona przez państwowy Komitet Graniczny portalowi Onliner.by

Polska obszarem ryzyka pandemicznego

Z powodu sytuacji w kraju, Polska została uznana, za obszar ryzyka pandemicznego przez Niemcy. Oznacza to, że osoby powracające do Niemiec, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni przebywały na terenie Polski, może obowiązywać przymusowa kwarantanna

Decyzję o wpisaniu Polski na listę czerwonej krajów czerwonej strefy epidemiologicznej zdecydował się również kolejny z naszych sąsiadów. 

Ministerstwo ochrony zdrowia Ukrainy uznało Polskę za państwo o znacznym rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W związku z tym osoby przybywające z Polski podlegają dwutygodniowej kwarantannie. Jak przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, można ją zakończyć wcześniej, jeżeli poddamy się testowi na koronawirusa po wjeździe na Ukrainę, lub wykonaniu go w ciągu 48 godzin do przekroczenia ukraińskiej granicy.

Wjeżdżając na Ukrainę, musimy pamiętać również o posiadaniu polisy ubezpieczeniowej przewidującej pokrycie kosztów związanych z leczeniem COVID-19 i obserwacją.

Niestety, sytuacja w Polsce wciąż jest dynamiczna i bardzo poważna. 29 października Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnym rekordzie zachorowań, który wyniósł ponad 20 tysięcy nowych, potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Warszawiacy przygotowali niespodziankę dla osób biorących udział w proteście. Niezwykła mobilizacja uczestników strajku
  2. TVN pilnie alarmuje, zacznie się dziś z samego rana, potrwa do 6:00 w sobotę. Lepiej odwołać wszystkie wyjazdy
  3. Jednak możemy spodziewać się lockdownu? ”Być może nie będzie wyjścia”, profesor Horban nie ma dobrych wiadomości
  4. Agnieszka: ”Już nie chcę mieć dzieci. Musiałabym na stałe wyjechać z Polski, żeby zmienić decyzję”
  5. Joanna Kurowska zdobyła się na bolesne wyznanie. ”To była dziewczynka. Miała na imię Kasia”
  6. Wszyscy przegapili informację. Sanepid pyta o miejsce na zbiorowe mogiły. Przerażające doniesienia
  7. Niesamowita kawa po turecku jak żadna inna pobudza, rozgrzewa i wzmacnia odpornośc. Swój cudowny smak zawdzięcza aromatycznej przyprawie

źródło: wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułNowe obostrzenia dla Polaków. Premier zapowiedział na dziś duże zmiany
Następny artykułCmentarze 1 listopada jednak zostaną zamknięte? RMF ustalił najnowsze informacje
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.