Granice zostaną w końcu otwarte. Po wielu tygodniach ograniczeń w ruchu między krajowym Gruzja zdecydowała się na otwarcie swoich granic dla turystów. Do Gruzji ponownie będzie można wybrać się już od 1 lipca. Informacja została przekazana przez premiera kraju, Giorgi Gacharia. 

W Gruzji dotychczas potwierdzono 615 przypadków zarażenia koronawirusem, mimo to władze tego kraju postanowiły otworzyć granice. Od 1 lipca znów będzie można w celach turystycznych odwiedzić państwo położone na pograniczu Europy i Azji. 

Ogromny przełom

Gruzja jako pierwsza zdecydowała się na otwarcie swoich granic, po tym jak zostały zamknięte z powodu światowej pandemii koronawirusa. Informacje przekazał premier Gruzji, Giorgi Gacharia. 

Zrobimy to przy pomocy utworzenia bezpiecznych korytarzy na granicach lądowych z naszymi sąsiadami oraz dzięki dwustronnym negocjacjom z interesującymi nas krajami z punktu widzenia turystyki. Te rozmowy już się rozpoczęły – powiedział Gacharia, cytowany przez portal Echo Kawkaza, jak podaje polsatnews.pl.

  1. Anna Lewandowska pokazała zdjęcie córki. Wiadomo dokładnie kiedy i o której urodziła się Laura
  2. Nagły komunikat policji w sprawie Kacperka. Zdjęcia mówią wszystko, ciężko powstrzymać łzy
  3. Ministerstwo Zdrowia podało nowe wytyczne. Chcesz wybrać się do dentysty? Musisz spełniać jeden warunek

Od 1 lipca granice Gruzji znów otwarte

Giorgi Gacharia poinformował, że planach są także inne działania mające na celu ponowne uruchomienie gospodarki. Pierwsze zmiany zostaną wdrożone już za kilka dni. Od 11 maja zostanie wznowiony ruch między miastowy, mieszańcy Tbilisi znów będą mogli opuścić stolicę kraju. 

Mimo planowanych reform wiele restrykcji wciąż obowiązuje. Między innymi nie zlikwidowano godziny policyjnej. Na ten moment oficjalnie wiadomo, że do 22 maja w Gruzji obowiązuje stan wyjątkowy. Do tej pory, na terenie kraju potwierdzono obecność zarażenia koronawirusem u 615 osób, a 275 osobom udało się wyzdrowieć. Odnotowano 9 zgonów. 

Gruzja chce podjąć wielki krok. Miejmy nadzieje, że planowane zmiany zostaną przeprowadzone w pełni bezpiecznie i nie przyczynią się do pogorszenia sytuacji na świecie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

granice
fot. unsplash.com/
Tomáš Malík

Gruzja ponownie otwiera granice. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kradł elektryczne hulajnogi i rozkładał je na części. Próbował okłamać policjantów, wszystko się wydało
  2. Wielkie zmiany w Wuhan. Nagrania wyciekły do sieci, widać wszystko
  3. Ewa Błaszczyk w szczerych słowach o Łukaszu Szumowskim. Mało kto zdawał sobie sprawę z ich relacji
  4. Syn Zenka Martyniuka wcześniej opuścił areszt. Rodzice wpłacili kaucję
  5. Znaki zodiaku najgorszych mężów. Trzymaj się od nich z daleka, nie można im ufać
  6. Pilny apel służb medycznych do Polek i Polaków. Liczy się każda pomoc, reakcja musi być natychmiastowa

Źródło: polsatnews.pl 

Poprzedni artykułTVP zastąpi „Rodzinę.pl” nowym serialem. Znamy szczegóły, w roli głównej Wiktoria Gąsiewska
Następny artykułPiękna Polka była u szczytu sławy i nagle zniknęła, spotkała ją tragedia. Kto pamięta jej nazwisko?
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.