Granice państw Unii Europejskiej zamknięte na dłużej? Jak donosi Polska Agencja Prasowa, pojawiła się nowa propozycja Komisji Europejskiej w tej sprawie. Czy zgodzą się na to szefowie unijnych rządów?

Od 17 marca w ramach walki z koronawirusem, granice państw Unii Europejskiej zostały zamknięte na okres 30 dni. W dzisiejszym komunikacie Komisji Europejskiej pojawiła się nowa propozycja. Państwa członkowskie i państwa stowarzyszone w ramach Schengen zostały wezwane do przedłużenia zamknięcia granic zewnętrznych, w tym Polska. Do kiedy?
 
 
 
Zamknięte granice Unii Europejskiej
 
Kiedy 16 marca Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskie zgłosiła pomysł zamknięcia granic, szefowie unijnych rządów zgodzili się na wdrożenie go bez większej dyskusji. Oczywiste było, że w skutecznej walce z koronawirusem, pomoże nam jedynie szybkie i wspólne działanie. 
 
 
 
W piątek, 3 kwietnia, Ursula von der Leyen w rozmowie z francuską rozgłośnią radiową Europe 1 przyznała, że toczą się rozmowy między państwami członkowskimi Unii Europejskiej, na temat przedłużenia zamknięcia zewnętrznych granic Unii po Świętach Wielkanocnych. Dziś KE wydało kolejny komunikat. Czy Polska będzie zamknięta na dłużej?
Granice Polski zamknięte na dłużej?
 
Komisja Europejska proponuje państwom członkowskim i państwom stowarzyszonym w ramach Schengen, przedłużenie czasowego zamknięcia granic. 
 
– Doświadczenia państw członkowskich i innych krajów narażonych na pandemię pokazują, że środki zastosowane w celu zwalczania rozprzestrzeniania się wirusa wymagają więcej niż 30 dni, aby były skuteczne – wskazała w komunikacie Komisja Europejska, jak informuje PAP.
 
KE proponuje, by granice dla podróży, które nie są niezbędne, zostały zamknięte do 15 maja 2020 roku. 
 
Jak dowiadujemy się z portalu onet.pl, państwa Unii Europejskiej same podejmują decyzje o zamykaniu swoich granic, ale w tym przypadku stało się to w skoordynowany sposób. Początkowo ograniczenie, które zaakceptowali na szczycie pod koniec marca szefowie państw i rządów, miało obowiązywać przez 30 dni.
 
ZOBACZ TEŻ:

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.