Granice do Polski mają znów być zamknięte? Wstrząsające informacje przekazał prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka. Jak podaje portal wiadomosci.wp.pl, prezydent oficjalnie ogłosił, że ma w planach zamknąć grancie z Polską i Litwą. Łukaszenka obawia się bowiem interwencji sił zachodnich. 

– Jesteśmy zmuszeni wycofać wojsko z ulic, postawić połowę armii w gotowości i zamknąć granice na zachodzie, granicę z Litwą i Polską – przekazał słowa Łukaszenki portal tut.by.

Aleksander Łukaszenka zamknie granice z Polską?

Sytuacja u naszych wschodnich sąsiadów nie przedstawia się najlepiej. Prezydent Łukaszenka oficjalnie twierdzi, że zamęt, jaki ma miejsce w kraju, jest wynikiem działań wpływów zachodnich, w tym Polski, dlatego ma zamiar podjąć intensywne kroki:

– Nie wiemy, z czym oni jeszcze wyskoczą. Zostało zaledwie kilka chwytów, by rozpocząć gorącą wojnę – oświadczył prezydent Białorusi, występując podczas Forum Kobiet w Mińsku, cytuje wiadomosci.wp.pl.

  1. 3 śliczne pieski odwiedziły dom królowej Elżbiety. Chwilę później zwijały się w niewyobrażalnych cierpieniach
  2. Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
  3. Lincz w polskiej wsi, wszyscy mieszkańcy pod domem mężczyzny. Doszło do dantejskich scen, ludzie oszaleli

Białoruś nie zgadza się z wynikami wyborów

Liczne protesty, jakie mają miejsce w Białorusi to konsekwencja wyników ostatnich wyborów prezydenckich, które według oficjalnych danych wygrał Aleksander Łukaszenka. Większość Białorusinów sądzi jednak, że zwycięstwo należy się Swiatłanie Cichanouskiej, która zbiegła do Litwy w obawie przed aresztowaniem.  

Cała Europa z niepokojem zerka na to, co dzieje się w Białorusi. Obywatele tego kraju decydują się na pokojowe marsze, chcąc wyrazić swój sprzeciw wobec dyktatury Łukaszenki. Od czasów wyborów sytuacja jest bardzo niespokojna, a na ulicach miast wciąż obecne jest wojsko. Cichanouska przebywa na Litwie, była także w Polsce, gdzie na Uniwersytecie Warszawskim poprowadziła wykład na temat sytuacji w swoim kraju.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

granice
PHOTO:EAST NEWS/AFP

Łukaszenka obawia się wpływów zachodnich. Chce zamknąć granice z Polską, Litwą i wzmocnić te na Ukrainie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: przegłosowano ważny zakaz, wszystko pod osłoną nocy. Obejmie wszystkich Polaków
  2. Popełnił kolosalny błąd na grzybobraniu. Nigdy nie rób jak on, trafił do szpitala
  3. Emerytka myślała, że w ziemi leżą ziemniaki. Kiedy odkryła wstrząsającą prawdę, zamarła
  4. MEN pilnie wprowadza ogromne zmiany w szkołach, już od teraz. Dzieci załamane, rodzice wniebowzięci
  5. Stało się. Barbara Kurdej-Szatan w szpitalu, gwiazda pokazała zdjęcie
  6. Na słodko lub na słono – zdania są podzielone. Domowe tosty francuskie zrobisz w parę minut

Źródło: wiadomosci.wp.pl

 

Poprzedni artykułPolak bohaterem. Wielki dzień dla Polski, wszyscy rodacy wstrzymali oddech
Następny artykułWpadka Agnieszki Woźniak-Starak na wizji. Powiedziała jedno zdanie i wszyscy na moment zamilkli, nie wiedzieli co robić
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.