Granice znowu zostają zamknięte. Polsat przekazuję ważne informacje. W związku z pandemią ukraiński rząd w środę zdecydował się na zamknięcie granic dla obcokrajowców. Zakaz ma obowiązywać od 29 sierpnia do 28 września. Powodem jest narastająca fala zakażeń koronawirusem.

Ukraina znowu zamyka granice z powodu rosnącej liczby zakażonych Covid-19. Poprzedniej doby zanotowano tam 1670 zakażeń, 36 osób zmarło. Nasi sąsiedzi obawiają się dalszych skutków koronawirusa, dlatego musieli podjąć radykalną decyzję.

Granice zamknięte prawie do końca września

Jak przekazuje portal polsatnews.pl premier Ukrainy Denys Szmyhal podał do informacji, że granice zostaną narazie zamknięte do 28 września, ale ukraiński rząd będzie rozważał kwestie zamknięcia kraju aż do końca przyszłego miesiąca.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (MSW) Arsen Awakow uspokaja, że ograniczenie nie będzie obowiązywało pewnych, określonych grup osób. Wśród nich znalazły się takie osoby, które mają pozwolenie na pobyt, kierowcy tirów, instruktorów państw członkowskich NATO, działaczy kultury, którzy mają zaproszenie od instytucji kultury oraz wielu innych.

  1. Osierocił dwie córeczki. Tragiczna wiadomość, nie żyje uwielbiany gwiazdor
  2. Porażające wieści o zdrowiu papieża, współpracownik ujawnia fakty. Duchowny podjął także kluczową decyzję

Statystyki koronawirusa na Ukrainie

Jak dowiedziało się polsatnews.pl Centrum Monitoringu Rozwoju Epidemii Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy podało, że poprzedniej doby zachorowało 1670 osób, 36 zmarło a 584 wyzdrowiało. Dzień wcześniej można było usłyszeć o 1658 nowych przypadkach. Sytuacja naprawdę wymyka się spod kontroli.

Na Ukrainie nadal jest ponad 54 tys. aktywnych przypadków Covid-19. Minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow powiedział, że we wtorek przeprowadzono ok. 33 tys. testów na obecność SARS-CoV-2. Najwięcej zakażeń wykryto w obwodzie odeskim — aż 186 ludzi zachorowało.

Od początku pandemii w tym kraju potwierdzono 110 085 przypadków, zmarło 2354 chorych, a wyzdrowiało 53 454 pacjentów. Rząd zapowiada, że zamknięcie granic może się wydłużyć, o czym będzie informował na bieżąco.

W Polsce rząd ostatnio zaktualizował listę państw, do których nie dostaniemy się samolotem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Polsat poinformował o zamknięciu granic.

granice
fot. pixabay.com/qimono

Ostatnio wirus na Ukrainie rozprzestrzeniał się bardzo szybko.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Media dotarły do sąsiadów Wałęsy. Zdradzili jego sekrety, wszystko ujawnili
  2. Niewyobrażalnie okropne, udają ofiary Auschwitz na nagraniach na TikToku, w tle muzyka rozrywkowa. Skandal na cały świat
  3. Ministerstwo zdrowia wydało pilny apel do Polaków. Wszyscy muszą się natychmiast dostosować
  4. Wsadziła 14-miesięczną córeczkę do piekarnika. Powód jest okropny, nieludzkie zachowanie matki
  5. Tata niósł trumnę 6-letniej córeczki. Nagle nad trumną zaczęły dziać się dziwne rzeczy, nikt nie mógł uwierzyć
  6. Smaczna i sycąca zapiekanka z 2 warzyw, naje się cała rodzina. Prosty przepis zrobisz w parę chwil

Źródła: polsatnews.pl, wp.pl

 

Poprzedni artykułPilny alert do wszystkich Polaków. Dziś każdy dostanie identycznego SMS, znamy jego treść
Następny artykułDecyzja zapadła. Szkoły w polskim mieście potwierdziły, rozpoczęcia roku nie będzie 1 września
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.