Grażyna jest zawodową położną. Swój zawód uprawia od 20 lat. Kobieta jest wściekła na jedną rzecz, która ją notorycznie spotyka na sali porodowej. Jej zdaniem, jest to wręcz obrzydliwe: Jestem położną i na sali porodowej obrzydza mnie tylko jedna rzecz. Żadna z nas nie może jej znieść – żali się na forum.

Praca położnej nie należy do najłatwiejszych. Choć niewątpliwie pani Grażyna niemal codziennie doświadcza cudu narodzin, są takie rzeczy, które powodują w niej wstręt. O jednej z nich postanowiła opowiedzieć.

Grażyna: tylko jedna rzecz mnie obrzydza

Grażyna jest położną od 20 lat. Na przestrzeni tego czasu realia porodów znacznie się zmieniły, ale są pewne kwestie, które zdaniem kobiety notorycznie się powtarzają w trakcie jej pracy. Mimo znacznych udogodnień, które pojawiły się w szpitalach, położna wspomina, że jest coś, co ją szczególnie odpycha.

-Bycie położną wiąże się z ogromnym stresem, ale też kontaktem z kobietą w bardzo intymnej sytuacji, wiele osób pyta się także mnie, jak radzę sobie z nieapetycznymi widokami czy całą naturalną otoczką porodu. Jako medyk zupełnie nie patrzę tak, na te sprawy. Jest jednak jedna rzecz, która obrzydza mnie do granic możliwości. W takich sytuacjach podejmuję nawet kategoryczne decyzje – przyznaje położna.

  1. Trwa walka o życie, wielki wybuch w Polsce. Ściągnięto specjalistyczną grupę, na miejscu jest 9 zastępów straży
  2. „Wiadomości” TVP szczują na kolejną organizację? Wydanie, jakiego jeszcze nie było

Co najbardziej brzydzi położną?

-Nie ma nic gorszego na sali porodowej – przyznaje szczerze Grażyna – niż mężczyzna, który negatywnie ocenia poród i ma czelność na głos komentować, że jest mu niedobrze od krwi, płynów ustrojowych czy w końcu, gdy patrzy na łono swojej żony.

W takiej sytuacji położna nie czeka ani chwili i wyprasza delikwenta na korytarz:

-Mężczyźni nie zdają sobie sprawy, jak tymi słowami wpływają na swoje kobiety, przecież one nie czują się komfortowo w tej sytuacji, doświadczają pięknego cudu w wielkim bólu, przekraczając swoje fizyczne granice. Przez takie zachowanie na zawsze tracą poczucie swojej kobiecości – przyznaje kobieta.

Obrzydza mnie bardziej taki mężczyzna, niż poród, który się właśnie odbywa. Niestety, ale moja wieloletnia praktyka potwierdza, że podobne sytuacje zdarzają się bardzo często. A twierdzenie, że poród jest brzydki z ust partnerów, spotyka bardzo dużo rodzących – przyznaje z wielkim żalem położna.

Co ciekawe są kobiety, które czują sprawę porodu podobnie, jak wspomnieni przez położną brzydzący się mężczyźni. Jedna z nich tłumaczyła, dlaczego nie chce ulec naciskom męża, by mieli dziecko.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

GRAŻYNA
fot.unsplash.com/Jonathan Borba

Położna narzeka, że wielu mężczyzn podczas porodu wprost mówi o tym, jak bardzo im się on nie podoba. 

grażyna
fot. usplash.com/Patricia Prudente

W grę wchodzą siły natury i przekraczanie fizycznych możliwości mamy.

grażyna
fot.unsplash.com/Christian Bowen

Grażyna przyznaje, że uwielbia swoją pracę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Właśnie się dowiedzieliśmy. Przykre informacje, miał przed sobą całe życie
  2. Rząd wydał nagle nowe zalecenia. Jest nowa lista krajów z zakazami podróży
  3. Małżeństwo rozstało się dzień po ślubie. Powód nagłej decyzji jest wstrząsający
  4. Pamiętacie Zuzię z ”Lokatorów”? Zrobiono jej zdjęcia, ciężko uwierzyć własnym oczom
  5. Zbliża się wielka katastrofa, ludzie już zaczęli uciekać. Dramatyczne doniesienia z Japonii
  6. Bez skrupułów wtargnął do sklepu, kamera zarejestrowała porażające sceny. Uciekając zgubił 1 rzecz

 


 

 

Poprzedni artykułAnna Kalczyńska schudła 10 kg i zupełnie zmieniła fryzurę. Co za metamorfoza, wygląda obłędnie
Następny artykułKtóry kwiatek podoba ci się najbardziej? Odpowiedź zdradzi całą prawdę na twój temat
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl