Nie żyje Grażyna Kohut – Ślązaczka, samorządowczyni, wieloletnia pedagożka, a także matka deputowanego do Parlamentu Europejskiego, Łukasza Kohuta. O śmierci radnej Rybnika poinformował w mediach społecznościowych jej syn.

Zmarła Grażyna Kohut

Kobieta, prócz pełnienia mandatu miejskiej radnej, była również dyrektorką rybnickiego Zespołu Szkół Technicznych. Wpis na temat jej śmierci zamieścił własnie europarlamentarzysta.

Kobieta jak dzwon. Siłaczka. Wieloletnia dyrektorka ZST Rybnik. Szeryfka w mundurze górniczym. Ślązaczka. Radna miasta Rybnik. Mamusia. Nic już nie będzie takie samo, ale jej ogień płonie we mnie. I nie zgaśnie – napisał, uzupełniając wpis o zdjęcie zmarłej matki, opatrzone słowami „Mamo – żegnaj”.

Kobieta, poza pełnienie funkcji w samorządzie, przez lata pracowała w lokalnej szkole, pierwotnie jako nauczycielka, potem zaś jej dyrektorka. Całe życie związała z edukowaniem kolejnych pokoleń.

Kondolencje bliskim przekazał także prezydent miasta Rybnik – Piotr Kuczera.

– To bardzo smutna wiadomość. Rybnik stracił dobrego człowieka, znakomitą dyrektorkę i radną Miasta. […] Jej wrodzony optymizm, gotowość pomocy, praca na rzecz Śląska na zawsze pozostaną w mojej pamięci – powiedział.

Kobieta zmarła po długiej chorobie, miała 62 lata.

Łukaszowi Kohutowi, bliskim i przyjaciołom zmarłej, a także wszystkim mieszkańcom Rybnika składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Źródło: rybnik.eu

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. TVN zawiesił Krzysztofa Skórzyńskiego

Wydawca i redaktor sekcji Lifestyle. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl