Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tragedia w rodzinie Grażyny Torbickiej. Dziennikarka i jej mąż w żałobie, w sieci pojawił się nekrolog
Marta Kulik
Marta Kulik 02.02.2021 09:46

Tragedia w rodzinie Grażyny Torbickiej. Dziennikarka i jej mąż w żałobie, w sieci pojawił się nekrolog

Grażyna Torbicka
fot. TRICOLORS/East News

Zmarła prof. dr hab. Emilia Torbicka, mama profesora Adama Torbickiego i teściowa słynnej polskiej dziennikarki. Informacje o złym stanie zdrowia kobiety pojawiały się w mediach już od lat. Profesor pediatrii odeszła niespełna miesiąc po swoich 94. urodzinach.

Nekrolog został opublikowany przez rodzinę na stronie wyborczej. Mamo, jakże dużo w naszych sercach i pamięci zajmujesz miejsca – napisano. Znana polska profesor zmarła 28 stycznia. Grażyna Torbicka była bardzo związana z teściową.

Nie żyje Emilia Torbicka

Emilia Torbicka była pediatrą, ale także utalentowaną pianistką. Przez wiele lat kierowała Kliniką Akademii Medycznej w szpitalu przy ulicy Niekłańskiej w Warszawie. Była absolwentką Warszawskiego Konserwatorium, a po wojnie Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie. Podczas powstania zyskała przydomek ,,Szarotka”.

Pragniemy podziękować wszystkim, których pomocy i życzliwości
doświadczała zwłaszcza w ostatnich latach życia – napisano w nekrologu, pod którym podpisali się syn Adam i synowa wraz z rodziną.
Osobne nekrologi zamieścili też znajomi i współpracownicy rodziny Torbickich. Nie jest tajemnicą, że Emilia Torbicka miała kłopoty ze zdrowiem.
Mama Grażyny jest ostatnio w lepszej formie, dolegliwości nieco ustąpiły. Ale teściowa, pani Emilia, znowu czuła się gorzej. Nad mamą czuwa, oczywiście, mąż Adam, wybitny kardiolog, ale Grażyna bardzo mu pomaga. Odwiedza ją regularnie, zabiera na obiady. Z teściową łączy ją bardzo silna więź – pisał jakiś czas temu pomponik.pl.

Grażyna Torbicka była zżyta z teściową

Zostały nam już tylko mamy. To one zapewniają nam najwięcej dobrych chwil – mówiła Grażyna Torbicka kilka lat temu po śmierci swojego taty, Henryka Loski.

Kiedy pięć lat temu teściowa poważnie zachorowała i trafiła do szpitala, dziennikarka odwiedzała ją i dbała, by niczego jej nie brakowało. Później wraz z mężem wozili seniorkę na badania kontrolne.

Teraz też Grażyna ciągle jeździ do teściowej. Gdy pani Emilia widzi dzieci, poprawia się jej samopoczucie, wracają siły. Grażyna, gdy widzi mamę i teściową w dobrej formie, nie pragnie niczego więcejmówił informator portalu pomponik.pl.

Emilia Torbicka była dumna z synowej, cieszyła się z jej sukcesów. Dziennikarka odwzajemniała tę sympatię. Poza ciężką pracą lekarza teściowa zajmowała się także muzyką. Jak podaje fakt.pl, to dzięki niej mąż gwiazdy rozwijał talent muzyczny. Gdyby nie medycyna, grałby na akordeonie.

Zobacz zdjęcie:

Grażyna Torbicka

Zmarła Emilia Torbicka.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: