Grażyna Torbicka: ojciec dziennikarki był dla niej kimś wyjątkowym. Łączyło ich nie tylko pokrewieństwo, lecz przede wszystkim miłość i umiejętność rozumienia się bez słów. On cały czas jest ze mną, przyznała w wywiadzie dla magazynu Viva!. Dziennikarka wyjawiła też, czy jest bardziej podobna do mamy, czy taty:  Mama mówi, że z charakteru jestem… .

Swoje liczne pasje i talenty odziedziczyła po ukochanych rodzicach. Chociaż jej taty nie ma już na świecie, nadal jest on jedną z najważniejszych osób w życiu znanej dziennikarki. Grażyna Torbicka: ojciec pozostaje dla niej najwyższym autorytetem. Zanim stała się znana jako wieka znawczyni kina, próbowała swoich sił w zupełnie innej dziedzinie? Której? Zawdzięcza tę miłość właśnie tacie!

Grażyna Torbicka: ojciec był dla niej autorytetem. Jak go wspomina?

Grażyna Torbicka przyszła na świat jako córka znanej prezenterki telewizyjnej Krystyny Loski oraz Henryka Loski. W wielu wywiadach wspominała, że rodzice zapewnili jej dzieciństwo jak z marzeń. Dorastała otoczona miłością i troską, a państwo Loska zadbali o staranne wykształcenie córki. 

Grażyna Torbicka: ojciec zaraził ją miłością do piłki nożnej. Uwielbiali wspólnie jeździć na mecze, a później komentować oglądane rozgrywki. Z tego powodu w początkach swojej kariery Torbicka dążyła do zostania dziennikarką sportową. Tata był dumny z jej osiągnięć i pilnie śledził działalność córki. Mieli nie tylko podobne pasje, ale i charaktery, co zauważała Krystyna Loska. 

– Mama mówi, że z charakteru jestem cały tata. Mam poczucie, że wzięłam coś z obojga rodziców. […] mam poczucie, że on cały czas jest ze mną. Rozmawiamy sobie. Zawsze się liczyłam z jego zdaniem. Było istotne, jak spojrzy, co pomyśli, co powie – wyjawiła Grażyna Torbicka w rozmowie z viva.pl

Kim był Henryk Loska?

Henryk Loska był inżynierem górnictwa oraz znanym działaczem sportowym. To właśnie drugie z zajęć przyniosło mu ogólnopolską sławę.

Wśród jego osiągnięć znalazło się m.in. kierowanie polską reprezentacją podczas mistrzostw świata w 1974 roku. Loska zmarł 4 czerwca 2016 roku, co było olbrzymim ciosem zarówno dla jego rodziny, jak i wszystkich wielbicieli piłki nożnej. Żona i córka wspominają go z wielką miłością i czułością. 

Grażyna Torbicka: ojciec na zawsze pozostanie w jej sercu. Dziennikarka nigdy nie zapomni o tacie, od którego przez całe życie otrzymywała wiele miłości i troski.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

grażyna torbicka ojciec
fot. instagram.com @grazyna.torbicka

Grażyna Torbicka: ojciec dziennikarki był jedną z najważniejszych osób w jej życiu.