Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Grażyna Torbicka właśnie nie wytrzymała. Dobitny komunikat gwiazdy o sytuacji w Polsce
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 03.02.2022 08:59

Grażyna Torbicka właśnie nie wytrzymała. Dobitny komunikat gwiazdy o sytuacji w Polsce

Jolanta Kwaśniewska
instagram.com/lukaszjemiol

Słynna dziennikarka, Grażyna Torbicka, dotąd związana z tematyką kinową wypowiedziała się w sprawie polityki. Podczas programu Kobiecy punkt widzenia padły ostre słowa prezenterki.

Grażyna Torbicka zadebiutowała w świecie telewizji podczas 23. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie. Dziennikarka bardzo szybko związała się z ukochaną dziedziną kinową, w której stała się ekspertką. Przez ponad dwadzieścia lat była współautorką programu kulturalnego Kocham Kino emitowanego w TVP2. Obecnie swoją pasją do kinematografii zaraża na falach Radia Zet w audycji Kocham Cię kino.

Polska konferansjerka, Grażyna Torbicka, w swoich wypowiedziach zazwyczaj trzymała się dobrze znanych tematów filmowych, jednak obecna sytuacja w naszym kraju przekonała dziennikarkę do szczerego komentarza wobec rządu polskiego. Jako gość programu Kobiecy punkt widzenia prezenterka telewizyjna szczerze wypowiedziała się na temat rządu, społeczeństwa i tematu aborcji.

Grażyna Torbicka krytykuje polski rząd

Program Kobiecy punt widzenia ma na celu motywowanie, edukacje oraz okazanie pomocy polskim kobietom. Tematy poruszane podczas rozmów dotyczą codziennych spraw i trosk, z którymi boryka się każdy z nas.

Grażyna Torbicka podczas rozmowy otwarcie skrytykowała obecną partię rządzącą. Według dziennikarski jest ona jedną z przyczyn rozłamu wśród polskiego społeczeństwa.

Można mieć różne poglądy polityczne i można móc ze sobą współpracować i porozumiewać się, przekonywać się i argumentować swoje racje. […] Także to absolutnie nie jest normalna sytuacja. Cóż, my jesteśmy podzieleni, to jest wiadome. Musimy się nauczyć siebie nawzajem słuchać, nikt nie mówi, że mamy dążyć i popierać jedną opcję polityczną — wyznała Grażyna Torbicka w programie Kobiecy punkt widzenia.

Grażyna Torbicka wspomniała również o problemie spowodowanym dominacją rządzącej partii. Prezenterka telewizyjna przyznała, że w obecnej chwili nie ma możliwości podjęcia debaty, która pozwoli urozmaicić punkt widzenia Polaków. Taka jednostronna władza, zdaniem dziennikarki, wyrządza wiele krzywdy naszemu krajowi.

Konferansjerka wyraziła podczas wywiadu również swoją opinię na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zmian polskiego prawa aborcyjnego. Grażyna Torbicka sprzeciwia się obecnej legalizacji aborcji tylko w przypadku zagrożenia życia dziecka lub matki, albo w wyniku czynu zabronionego (stosunek przed 15. rokiem życia, bądź gwałt). Zdaniem prezenterki ostateczna decyzja w związku z zachowaniem ciąży powinna należeć do kobiet.

My nie możemy nikomu niczego zakazać. Musimy uwierzyć kobietom, że one wiedzą najlepiej, co zrobić, jak zrobić, żeby żyć dalej — przyznała Grażyna Torbicka.

Grażyna Torbicka podczas rozmowy wyjaśniła, że tylko wspólne porozumienie przełoży się na pozytywny rozwój naszego kraju. Jeśli nie zaczniemy słuchać potrzeb i opinii społeczeństwa, Polska pozostanie na obecnym poziomie kulturalnym, a nawet może zacząć się cofać.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Zapomniana prezenterka TVP świętuje dziś urodziny. Co teraz dzieje się z Małgorzatą Halber?
  2. Cała prawda o Manowskiej i Brzozowskim wyszła na jaw. Do sieci trafiło nagranie zza kulis „The Voice Senior”
  3. Co się dzieje z Marzeną Rogalską? W sieci pojawiła się seria nagrań

Źródło: Pomponik

Tagi: