Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Grób Krzysztofa Krawczyka. Wygląd pomnika nie jest przypadkowy
Kamil Olek
Kamil Olek 15.10.2021 16:17

Grób Krzysztofa Krawczyka. Wygląd pomnika nie jest przypadkowy

Krzysztof Krawczyk
fot. Areekw, CC BY-SA 3.0 / Wikimedia Commons

Kwietniowa śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła milionami Polaków. Kilka miesięcy po pogrzebie artysta doczekał się nietuzinkowego nagrobka, nad którego tworzeniem miała nieustannie czuwać wdowa po nim – Ewa. O symbolice niezwykłego projektu opowiedział redakcji jednego z tabloidów wieloletni manager wokalisty – Andrzej Kosmala.

Jak wygląda grób Krawczyka?

Pogrzeb legendy polskiej sceny muzycznej odbył się 10 kwietnia, wzięły w nim zaś udział tysiące fanów jego twórczości. Artysta spoczął na cmentarzu w Grotnikach, nieopodal domu, w którym wraz z żoną spędził ostatnie lata życia.

Mimo początkowych informacji o planach stworzenia rodzinnego mauzoleum, na terenie nekropolii pojawił się nagrobek Krawczyka. Wdowa zdecydowała się powierzyć jego wykonanie przyjacielowi rodziny, a jednocześnie artyście i duchownemu – Krzysztofowi Niespodziańskiemu.

O projekcie niezwykłego nagrobka opowiedział redakcji „Super Expressu” Andrzej Kosmala.

– Rodzinie zależało na tym, by nagrobek nawiązywał do życia i twórczości Krawczyka. […] Inspiracją były projekty nagrobków rodziców piosenkarza. Krzyż jest podobny do tego u ojca, a płyta, gdzie wyryte jest nazwisko artysty, przypomina tę u jego matki – napisano w gazecie.

Manager Krawczyka opowiedział również o niezwykłej historii, która sprawiła ostatecznie, że grób artysty przybrał określony kształt. Wszystko zaczęło się od poszukiwań odpowiedniego pomnika dla jego ojca.

– Pewnego dnia [Krzysztof – przyp. red.] przejeżdżał, gdzieś daleko w Polsce, koło zakładu kamieniarskiego. Zajrzał tam w poszukiwaniu nagrobka i jeden spełniał jego wyobrażenia. Ale kamieniarz uparł się, że nagrobek już jest sprzedany. […] W nocy nie wytrzymał i specjalnie pojechał do tego oddalonego o 200 km od domu Krzysztofa zakładu, i przebił cenę dziesięciokrotnie. W ciągu kilku dni tamten nagrobek stanął w miejscu pochówku Januarego Krawczyka – powiedział.

Teraz na grobie Krzysztofa stanął pomnik inspirowany tamtym projektem. Krzyż nawiązuje też do tego z grobu ojca – dodał również.

Kosmala udostępnił zdjęcie nagrobka za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku.

grab

Źródło: Jastrząb Post

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę