Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Grób Piotra Woźniak-Staraka został rozebrany. Trwa przebudowa
Karol Osiński
Karol Osiński 24.05.2021 11:34

Grób Piotra Woźniak-Staraka został rozebrany. Trwa przebudowa

Piotr Woźniak-Starak
fot. TRICOLORS/East News

W sierpniu br. miną dwa lata od śmierci Piotra Woźniak-Staraka. Słynny producent filmowy został pochowany na terenie swojej posiadłości w Fueldzie na Mazurach, jednak pochówek odbył się niezgodnie z przepisami sanitarnymi. Wobec tego zdecydowano o postawieniu drugiego grobu na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, która obecnie znajduje się w stanie surowym. „Super Express” donosi, że trwa jego przebudowa. Opublikowano najświeższe zdjęcia.

Grób Piotra Woźniak-Staraka na Powązkach dotychczas składał się z pięknego kamienia, na którym wygrawerowane zostało jego imię i nazwisko oraz data urodzin i śmierci. Ozdobiony został kwiatami oraz zieloną trawą. Wszystko wskazuje na to, że będzie wyglądać inaczej.

Nagrobki Piotra Woźniak-Staraka

Przypomnijmy, latem 2019 roku kraj obiegła tragiczna informacja o śmierci Piotra Woźniak-Staraka. Producent filmowy przebywał wówczas na Mazurach, gdzie późnym wieczorem wybrał się na przejażdżkę motorówką po jeziorze Kisajno.

Niestety wszystko zakończyło się tragicznie, a ciało małżonka Agnieszki Woźniak-Starak zostało wyłowione dopiero po pięciu dniach poszukiwań przez płetwonurków. Zadecydowano, że zostanie pochowany na swojej posesji w Fueldzie na Mazurach.

Sąd Okręgowy w Giżycku ogłosił, że pochówek odbył się niezgodnie z zasadami sanitarnymi, a wuj zmarłego zrobił to nielegalnie. Już wtedy zaistniała możliwość, że urna będzie przeniesiona do innego grobu. Wobec tego zadecydowano o wystawieniu drugiego na Powązkach w Warszawie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pogrzeb odbył się 30 sierpnia 2019 roku. Na uroczystości zjawiło się wiele znanych osobistości, w tym m.in.: Alicja Bachleda-Curuś, Łukasz Golec, Edward Miszczak, Piotr Kraśko z małżonką, oraz oczywiście wszyscy najbliżsi słynnego producenta filmowego.

Grób Piotra Woźniak-Staraka w remoncie

Tymczasem „Super Express” podał informację, że grób małżonka prezenterki telewizyjnej na Powązkach znajduje się w remoncie. Dotychczas wyglądał bardzo skromnie, jednak regularnie o niego dbano.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, odwiedzający mogiłę znanego producenta mogli zachwycać się florystycznym urozmaiceniem oraz zielenią trawy, na której stał duży kamień z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem oraz datą urodzin i śmierci.

Wiele wskazuje na to, że wszystko jest już przeszłością, a za kilka tygodni ujrzymy nowy, wyremontowany nagrobek Woźniak-Staraka. Obecnie znajduje się tam jedynie betonowa płyta, z której wystają czarne pręty.

Wszystko przykryte jest zielonym okryciem, na którym stoją znicze oraz świeczki. Prawdopodobnie rodzina szykuje nowy grób na drugą rocznicę śmierci małżonka Agnieszki Woźniak-Starak.

Zobacz zdjęcia:

grób
fot. screen z art. se.pl, z dnia 24.05.2021 r. „Zburzyli grób Piotra Woźniaka-Staraka. Co się stało? [ZDJĘCIA]”
Grób Piotra Woźniak-Staraka na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie znajduje się w remoncie.

grób
fot. screen z art. se.pl, z dnia 24.05.2021 r. „Zburzyli grób Piotra Woźniaka-Staraka. Co się stało? [ZDJĘCIA]”
Tak wygląda obecnie.

grób
fot. screen z art. se.pl, z dnia 24.05.2021 r. „Zburzyli grób Piotra Woźniaka-Staraka. Co się stało? [ZDJĘCIA]”
Natomiast tak wyglądał dotychczas.

Link do artykułu oryginalnego:

Zburzyli grób Piotra Woźniaka-Staraka. Co się stało? [ZDJĘCIA]

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

Źródło: se.pl

Tagi: grób