Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Grób Ryszarda Kotysa kilka miesięcy po śmierci aktora. Dookoła pełno zieleni
Kamil Olek
Kamil Olek 13.10.2021 12:28

Grób Ryszarda Kotysa kilka miesięcy po śmierci aktora. Dookoła pełno zieleni

Ryszard Kotys
fot. Fryta from Strzegom, CC BY-SA 2.0 / Wikimedia Commons

Od śmierci Ryszarda Kotysa – odtwórcy niezapomnianych ról w dziesiątkach polskich filmów i seriali, w ostatnich latach życia znanego głównie z kreowania postaci Paździocha w „Świecie według Kiepskich” – minęło już ponad 8 miesięcy. Teraz grób aktora zmienił się nie do poznania.

Grób Ryszarda Kotysa

Artysta – w przeciwieństwie do wielu kolegów po fachu – nie został pochowany w tak zwanej Alei Zasłużonych jednej z dużych nekropolii. Jego rodzina wybrała zamiast tego niewielki cmentarz w Lusowie (w województwie wielkopolskim, nieopodal Poznania). Ceremonia pogrzebowa przeprowadzona została w tajemnicy oraz mała charakter świecki.

Kilka miesięcy po niej w miejscu ostatniego spoczynku Kotysa stoi już nagrobek – jego zdjęcie udostępnił na facebookowym profilu „Niezapomniani. Cmentarne historie” jeden z internautów.

Na zamieszczonej fotografii widać prosty, choć niezwykle elegancki pomnik, wykonany z charakterystycznego, ciemnego kamienia. Na jego głowicy umieszczono – pisane prostą czcionką – imię i nazwisko oraz daty urodzin i śmierci, a także słowo „aktor”. Całości dopełniają przerwy między poszczególnymi elementami płyt, które to zostały obsadzone zielenią.

Ryszard Kotys zmarł 27 stycznia 2020 roku w wieku 88 lat. Mimo wielu problemów zdrowotnych, do końca życia wcielał się w rolę Mariana Paździocha w serialu „Świat według Kiepskich”.

Źródło: Plotek

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę