Grób Zofii Czerwińskiej jest miejscem, które często odwiedzają fani i bliscy aktorki. Przed śmiercią gwiazda zostawiła precyzyjne wskazówki odnośnie do tego, jak ma wyglądać ostatnie pożegnanie oraz miejsce spoczynku. Od tragicznego dnia minęło już kilka miesięcy — nie uwierzycie, co działo się z grobem artystki! Jej przyjaciel pokazał zdjęcie i zszokował wyznaniem: „Nie zasłużyła. Przecież to była moja przyjaciółka”.

To był tragiczny dzień dla wszystkich miłośników polskiego kina — 13 marca 2019 roku zmarła jedna z najbardziej lubianych aktorek starszego pokolenia, czyli Zofia Czerwińska. Grób gwiazdy Alternatywy 4 stanął w wyjątkowym miejscu. Mimo że aktorka nigdy nie założyła własnej rodziny, w ostatnich chwilach mogła liczyć na wsparcie licznych przyjaciół i fanów. Czy po upływie kilku miesięcy od pogrzebu nadal dbają o miejsce jej spoczynku? Niedawno znany pisarz zdecydował się oddać hołd zmarłej i odwiedzić cmentarz. To, co zastał, zdumiało Polaków: „jeśli życie pozagrobowe istnieje i ona zobaczy z nieba…”. 

Jak wygląda grób Zofii Czerwińskiej? 

Pogrzeb Zofii Czerwińskiej odbył się 20 marca 2019 roku. Aktorka została pochowana na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie. Przed śmiercią zostawiła dokładne wskazówki, jak ma wyglądać jej pożegnanie. Poza konkretnymi piosenkami zażyczyła sobie między innymi urny w ulubionym — różowym — kolorze

Grób Zofii Czerwińskiej został niedawno odwiedzony przez Mariusza Szczygła, bliskiego przyjaciela aktorki. Mężczyzna podzielił się wrażeniami z odwiedzin na swoim Instagramie. Przed wejściem na cmentarz udał się do jednego ze stoisk, by kupić wiązankę. Przy okazji wdał się w pogawędkę na temat plagi kradzieży przedmiotów z grobów. Rozważał nabycie sztucznych kwiatów w obawie, że żywe i tak padną łupem złodziei. 

Niestety, sprzedawczyni uświadomiła Mariuszowi Szczygłowi, że każda ładna wiązanka — sztuczna czy żywa — i tak prawdopodobnie zostanie skradziona. Zaproponowała, żeby zdecydował się na coś brzydkiego, co nie zwróci uwagi złodziei. 

Co zrobił Mariusz Szczygieł?

Mimo że Mariusz Szczygieł obawiał się kradzieży, nie chciał, żeby grób Zofii Czerwińskiej został ozdobiony brzydkimi kwiatami. Zaczął martwić się, że aktorka zobaczy z nieba, że niesie jej tak szkaradną wiązankę.

— Nie zasłużyła. Przecież to była moja przyjaciółka. A jeśli życie pozagrobowe istnieje i ona zobaczy z nieba, co jej przynoszę, to jednak głupio — napisał na Instagramie. 

Wówczas starszy klient zaproponował mu, aby… szedł pod parasolem i tak ukrył wiązankę przed wzrokiem zmarłej. Mariusz Szczygieł chętnie przystał na rozwiązanie. Wybrał kwiaty w ulubionym kolorze aktorki, czyli różowym, po czym udał się złożyć je na grobie. 

Spodziewalibyście się, że grób Zofii Czerwińskiej będzie regularnie okradany? Mamy nadzieję, że złodzieje nie połakomią się na wiązankę od Mariusza Szczygła!

ZOBACZ ZDJĘCIA GROBU ZOFII CZERWIŃSKIEJ:

grób zofii czerwińskiej
fot. filmpolski.pl

Zofia Czerwińska zmarła w wyniku komplikacji po poważnej operacji kręgosłupa. 

grób zofii czerwińskiej
fot. filmpolski.pl

W chwili śmierci Zofia Czerwińska miała niespełna osiemdziesiąt sześć lat. 

grób zofii czerwińskiej
fot. instagram.com @szczygiel_mariusz

Tak wygląda dziś grób Zofii Czerwińskiej. Czy wiązanka od Mariusza Szczygła naprawdę jest taka brzydka, jak twierdzi?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Anna Mucha gwiazda „M jak Miłość” wylądowała w szpitalu! Niepokojący post aktorki
  2. Zygmunt Chajzer jest ze swoją żoną już 36 lat! Mama Filipa Chajzera to przepiękna kobieta
  3. Wycięcie żeber, powiększenie biustu i pośladków, to tylko część rzeczy, na które się zdecydowała. Ma w planach dalsze operacje
  4. Córka Marta Kaczyńska pogrążona w żałobie. Zmarła ważna dla niej osoba: „Spoczywaj w spokoju”
  5. Jaka fryzura na wesele jako gość? Postaw na prostotę i dziewczęcość

źródło: pomponik.pl

Poprzedni artykułŻycie zaczyna się po 30? 5 powodów, dla których warto czekać na 30 urodziny
Następny artykułKocia mama „pomaga” swojemu dziecku wejść do pudełka. Wideo obejrzało już 15 mln osób!
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.