Grzegorz Markowski świętuje dzisiaj swoje 67. urodziny. Ten uwielbiany i ceniony przez wielu polski wokalista obchodzi swój wyjątkowy dzień. Czego najbardziej chcielibyście życzyć muzykowi? Przed nim z pewnością jeszcze wiele wspaniałych lat, które spędzi w towarzystwie dobrej muzyki oraz swojej rodziny.

Grzegorz Markowski stał się już prawdziwą ikonką muzyki i polskiego rocka. Na jego piosenkach wychowywały się całe pokolenia. Dzisiaj ta wyjątkowa osobistość świętuje swoje 67. urodziny. Czego mu życzycie?

Kim jest Grzegorz Markowski?

Grzegorz Markowski to polski piosenkarz, kompozytor i autor słów wielu piosenek. Urodził się 23 września 1953 roku w Józefowie. Swoją karierę zaczynał od śpiewania w amatorskiej grupie Watabah, następnie jako wokalista w Studio Piosenki ZAKR. Od 1980 roku z kilkoma przerwami śpiewał w zespole Perfect.

Niedawno, bo w 2019 roku m.in. na portalu wprost.pl pojawiła się zaskakująca wiadomość o jego odejściu z zespołu. W tym samym roku nagrał razem ze swoją córką Patrycją, również wokalistką, wspólny album Droga. Jak sam później twierdził, to jego ostatnia płyta w jego długoletniej karierze. Muzyk postanowił przejść na emeryturę.

Twórczość Grzegorza Markowskiego

Polacy pokochali go za takie utwory jak m.in. Nie płacz Ewka, Ale wkoło jest wesoło, Nie mogę ci wiele dać, Idź precz, Niepokonani, Kołysanka dla nieznajomej, Autobiografia i wiele, wiele więcej. Znają je wszyscy Polacy, do dzisiaj są to bardzo popularne i lubiane wykonania. Do dzisiaj można usłyszeć je w radiu, co tylko pokazuje, że z upływem lat wcale się nie zestarzały i nie znudziły. Wyrosło na nich już niejedno pokolenie.

5 czerwca 2014 roku za wybitne zasługi w pracy twórczej i działalności artystycznej, za osiągnięcia w promowaniu polskiej kultury został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prywatnie jest mężem Krystyny oraz ojcem Patrycji i Piotra (którego począł, gdy sam miał zaledwie 15 lat).

Jego muzyka zabawia i nieraz wzrusza nas do łez aż do dzisiaj. Czego chcielibyście życzyć temu wspaniałemu artyście?

Źródła: wikipedia.org, perfect.band, wprost.pl, eska.pl

Poprzedni artykułWielka zmiana w ”Nasz nowy dom”. Jak zareagują widzowie? Katarzyna Dowbor niczego nie zapowiadała
Następny artykułJESIENNE NAWILŻANIE I UJĘDRNIANIE DLA PIĘKNEJ I ZDROWEJ SKÓRY Z TEOXANE
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.