Gumy kulki były chyba w każdym sklepiku szkolnym w czasach naszego dzieciństwa. Kosztowały naprawdę grosze, każdy miał jakieś drobne na te niesamowite słodycze. Pamiętacie je jeszcze? Każdy żuł je na przerwach, miały smak jedyny w swoim rodzaju. Białe, zielone, żółte, niebieskie, czerwone — które były waszymi ulubionymi?

Gumy kulki chyba każdemu z nas będą kojarzyły się ze smakiem oraz czasami dzieciństwa. Każdy miał jedną w ustach podczas szkolnej przerwy, a co odważniejszy również na lekcjach. Ich smak pozostanie z nami do końca życia. Pamiętacie je jeszcze?

Gumy kulki — smak naszego dzieciństwa

Chyba każdy pamięta ich widok zza lady szkolnych sklepików. Długie paski, na których były te słodkości, zazwyczaj pakowane po 10 sztuk w opakowaniu. Do naszej dyspozycji były różne kolory, m.in. pomarańczowe, żółte, różowe czy czerwone. Każdy z nas miał swój ulubiony, mimo że wszystkie smakowały bardzo podobnie.

Były łatwo dostępne i można było zdobyć je za naprawdę przysłowiowe grosze, dlatego każdy je miał. Podobno niebieskie miały być te najtwardsze, a kombinacja kolorystyczna w opakowaniu zawsze była inna. Pamiętacie to wszystko? Aż przywołuje wspomnienia.

Niezapomniane słodycze lat 90.

Z pewnością gumy kulki pamiętają ci, którzy wychowywali się w latach 90. ubiegłego wieku. Wtedy były dostępne w praktycznie każdym osiedlowym sklepie. Dzisiaj nieco trudniej je dostać, ponieważ moda na nie minęła lata temu, kiedy na rynek zaczęły wchodzić zachodnie marki popularnych słodyczy i czekolad.

Oprócz gum kulek, z pewnością pamiętamy jeszcze inne popularne gumy — gumy Turbo. To również jeden z symboli i smaków naszego dzieciństwa. Obie kojarzą nam się dzisiaj z beztroskim spędzaniem czasu na podwórku, najlepiej przy osiedlowym trzepaku, czyli najważniejszym miejscem miejskich spotkań wszystkich dzieci. Gumy kulki nie zachwycały specjalnym smakiem, nie można z nich było również robić wielkich balonów, ale najważniejsza była forma — to właśnie ona głównie nas przyciągała. Były kolorowe i okrągłe, wyróżniały się od innych, szarych rzeczy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

gumy kulki
fot. instagram.com/poliszop

Na instagramie poliszop możemy znaleźć różne zdjęcia kultowych polskich produktów.

Poprzedni artykuł73-letni miliarder spotyka się z prawdziwą boginią. Zdjęcia 25-letniej Polki zapierają dech
Następny artykułPrognoza pogody na weekend. Niewykluczone ”pierwsze opady deszczu ze śniegiem”. Wiemy gdzie
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.