Gwałt i zabójstwo 22-letniej studentki miały miejsce w nigeryjskim mieście Benin, jak podaje portal o2.pl. Uwavera Omozuwa uczyła się w kościele, usytuowanym nieopodal jej rodzinnego domu, kiedy nagle została zaatakowana przez niezidentyfikowanych sprawców. Ciało kobiety znalazł ochroniarz, który natychmiast powiadomił odpowiednie służby. Mimo interwencji lekarzy Uwavera zmarła w szpitalu. 

Nigeryjczycy domagają się sprawiedliwości, po tym, jak doszło do gwałtu i zabójstwa 22-letniej studentki. Mieszkańcy pragnął, aby osoba, bądź osoby odpowiedzialne za tragedię, która miała miejsce w nigeryjskim kościele, stanęły przed sądem. W związku z tym w internecie coraz częściej pojawia się hasło #JusticeForUwa. 

Gwałt 22-letniej studentki w kościele 

Gwałt i zabójstwo 22-letniej studentki miały miejsce w jednym z nigeryjskich kościołów. Młoda kobieta regularnie chodziła do pobliskiej świątyni i tam się uczyła. Podczas pobierania nauk, pewnego dnia została zaatakowana przez nieznanych sprawców. Ciało martwej kobiety znalazł ochroniarz. Uwavera Omozuwa, była zakrwawiona, a jej ubranie podarto na strzępy.

Zadaniem jej rodziców, doszło nie tylko do zabójstwa, ale także  do gwałtu, jak podaje portal o2.pl. 22-latka po interwencji ochroniarza, niezwłocznie trafiła do najbliższej placówki szpitalnej. Mimo intensywnej pomocy służby medycznej Uwavery nie udało się uratować. Studentka zmarła po 3 dniach walki o życie w szpitalu. 

  1. Od 1 lipca zmiana w programie „500 plus”. Dotyczy tysięcy rodziców z całej Polski
  2. Dostałeś podobnego SMS-a? Jesteś w niebezpieczeństwie, CERT Polska ostrzega
  3. Syn Anny Przybylskiej bardzo przypomina mamę. Ma już 14 lat i coraz chętniej pokazuje się w sieci

Policja bada okoliczności sprawy

Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie, jednak wciąż nikomu nie postawiono zarzutów. Jak podaje portal o2.pl, studentka padła ofiarą grupy mężczyzn, którzy mieli ją napaść w kościele. Lokalne media przekazują, że Uwavera Omozuwa miała zostać przez nich zgwałcona, a następnie pobita gaśnicą co doprowadziło do jej śmierci. 

Rzecznik tamtejszej policji nie przekazał żadnych szczegółów w tej sprawie. Śledztwo wciąż trwa, do tej pory nie zatrzymano nikogo w związku z morderstwem i gwałtem w kościele. Po tragedii, która miała miejsce w Benin, internauci zainterweniowali, domagając się zapewnienia większej ochrony młodym dziewczynom. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

gwałt
fot. facebook.com/Uwavera Omozuwa

Gwałt i zabójstwo miały miejsce w jednym z nigeryjskich kościołów. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Prognoza na lato 2020. Synoptycy: pogoda jakiej jeszcze nie było
  2. Kolejny kraj nie chce Polaków. Otwiera się na 131 państw, a na nas nie
  3. 2-letnie dziecko zabiło matkę. Ojciec nie zdążył zareagować, porażające
  4. Panna Młoda została pobita na swoim weselu. Ciało 23-latki wyłowiono z jeziora
  5. Nie żyje Anna Luboń. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę
  6. Łukasz Szumowski boi się o swoje życie? Zadziwiające doniesienia RMF FM ws. bezpieczeństwa ministra

Źródło: o2.pl 

 

Poprzedni artykułPrzepowiednia Majów o 2012 roku spełnia się dopiero teraz? Badacze nie mają wątpliwości
Następny artykułUważacie, że psy są podobne do swoich właścicieli? Niektóre porównania są niewiarygodne
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.