Gwałt to potworne przestępstwo, które niestety dotyka wiele kobiet, w tym nastolatek. W szkole w Stanach Zjednoczonych uczennica postanowiła przeciwstawić się przyzwalaniu na przemoc na tle seksualnym. Została jednak zawieszona w prawach ucznia za swoją akcję wymierzoną w gwałciciela.

W naszej szkole jest gwałciciel i wiecie kto to jest napisała na karteczce samoprzylepnej Aela Mansmann, licealistka z Maine w Stanach Zjednoczonych. Karteczka została przyklejona do lustra w szkolnej łazience. 

Gwałt w szkole

15-latka w rozmowie z portalem Buzzfeed News opowiedziała o tym, jak została zawieszona w prawach uczniach w swojej szkole oraz o przyzwoleniu na gwałt w tej placówce. Aela Mansmann chciała zwrócić uwagę na poważny problem z brakiem konsekwencji za molestowanie, a sama została ukarana. 

Wiele jej koleżanek ze szkoły włączyło się w jej akcję. Zaczęły opisywać swoje historie przemocy seksualnej ze strony innych uczniów. Nie spodobało się to dyrekcji szkoły, Aela została wezwana wielokrotnie do gabinetu. Jak się okazało jeden z winnych molestowania poskarżył się na to, że karteczki to znęcanie wycelowane w niego. 

Strajk nauczycieli
Fot. Unsplash.com

W szkole uczennice powinny czuć się bezpieczne.

Nastolatki miały dość

– Byłam zdziwiona, bo imię tej osoby nie padło na żadnej karteczce – powiedziała portalowi Buzzfeed News nastolatka. Okazało się, że nastolatek sam rozpoznał się w historiach na karteczkach i kuriozalnie uznał się za zastraszonego i to nastolatka musiała ponieść konsekwencję mimo tego, że jedynie zaczęła dyskusję w swojej szkole, której tematem był gwałt.

Aela Mansmann następnie opowiedziała o sytuacji pełnej przemocy seksualnej w swojej szkole lokalnemu dziennikowi, Portland Press Herald. Dwie godziny po opublikowaniu artykułu nastolatka była już zawieszona wspólnie z dwoma innymi uczennicami. 

Działanie szkoły poskutkowało protestem ze strony 50 uczniów, którzy zamanifestowali swoje wsparcie dla Mansmann i swój brak przyzwolenia na gwałt. Aela ubiega o ponowne rozpatrzenie jej zawieszenia twierdząc, że było próbą uciszenia jej i przeciwne wolności słowa i pierwszej poprawce do Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

gwałt
unsplash.com – Kyle Broad

Dziewczyna chciała powiadomić szkołę, a została zawieszona w prawach ucznia. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Magda Gessler z nowym biznesem. Nawet wierni fani przecierają oczy
  2. Kobieta urodziła dwójkę dzieci w 20. tygodniu. Nie przeżyły, a ona i tak pokazała je na Facebooku
  3. Joanna Krupa w końcu pokazała ojca. Kim jest? Jak wygląda? Wiemy. ZDJĘCIA
  4. „Gdyby rzeźnie miały szklane ściany nikt nie jadłby mięsa”. Aktywiście walczą o zwierzęta
  5. W ciągu 16 lat poroniła 18 razy. Za 19 razem lekarzem odkryli rzecz, która na zawsze zmieniła jej życie
  6. Chłopak dał jej naszyjnik i nosiła go prawie 2 lata. Ale nawet nie podejrzewała, co znajduje się w środku
Poprzedni artykułMąż jest „menadżerem życia” Olgi Tokarczuk. Czym zajmuje się Grzegorz Zygadło?
Następny artykułJak nosić dres damski? Modne i wygodne stylizacje na co dzień
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Skończyła filologię niemiecką i amerykanistykę. Interesuje się życiem gwiazd i historią ruchów lewicowych na świecie. W wolnych chwilach ogląda polskie filmy z lat 60.