Gwałt, którego doznała w dzieciństwie, zostawił w niej piętno na całe życie. Oprah Winfrey, bo o niej mowa, jest ikoną telewizji, jednak jej przeszłość nie była tak kolorowa. Gwiazda w dzieciństwie była molestowana seksualnie. Miałam 9 lat, gdy zgwałcił mnie kuzyn – wyznaje po latach dziennikarka. 

Oprah Winfrey jest legendą amerykańskiej telewizji. Dziennikarka przez 25 lat prowadziła swój kultowy talk-show, stając się tym samym jedną z najbogatszych i najbardziej wpływowych kobiet w USA. W swoim programie poruszała często trudne tematy, jednak nie każdy wówczas wiedział, że sama w dzieciństwie przeżyła piekło. Gwałt, molestowanie, bieda. Tego wszystkiego zaznała w dzieciństwie legendarna dziennikarka. 

Oprah Winfrey: trudne dzieciństwo

Oprah Winfrey w swoim kultowym talk-show rozmawiała nie tylko z największymi gwiazdami show-biznesu, ale również z normalnymi ludźmi, którzy zwierzali jej się z najsmutniejszych historii swojego życia. Molestowanie, gwałt, przemoc, to nie obce tematy dla dziennikarki. Wielkim echem w światowych mediach odbiły się wyznania dziennikarki dotyczące jej traumatycznego dzieciństwa.

gwałt
facebook.com @Oprah Winfrey

Oprah Winfrey była typową wpadką dwojga nastolatków, a jej wychowaniem zajmowała się na początku babcia, która miała twardą rękę. Ciężka praca i kary cielesne dziennikarka znała już od najmłodszych lat. Mimo to najgorsze było przed nią, gdy po kilku latach zajęła się nią jej matka. W jednym z odcinków swojego programu zebrała się na wyznanie, które wstrząsnęło światem. 

gwałt
facebook.com @Oprah Winfrey

– Miałam dziewięć lat, gdy zgwałcił mnie kuzyn, potem inni członkowie rodziny, których nie chcę wymieniać z imienia – wyznała. 

Oprah Winfrey była zgwałcona

Był to jedynie początek do całego wywodu na temat trudnego dzieciństwa.

– W wieku 14 lat zaszłam w ciążę ze swoim wujem, mój synek umarł dwa tygodnie po urodzeniu. Byłam w emocjonalnej czarnej dziurze, otępiała, nieszczęśliwa, zdradzona i upokorzona przez dorosłych. Seks nie kojarzył mi się wtedy z miłością, był fizjologiczną czynnością, która dawała chwilę zapomnienia i przyjemności – dodała gwiazda. 

Całe zło, jakie spotkało ją w dziecińsywie prowadziło ją na kolejną złą scieżkę, jaką były uzależnienia. 

– Byłam zerem i tak się czułam, ból zagłuszałam narkotykami i alkoholem. Nie wiem, co by ze mną było, gdyby nie wziął mnie do siebie ojciec – wyznała Oprah.

Oprah Winfrey nie miała łatwego życia, jednak jest idealnym dowodem na to, że można osiągnąć wielki sukces startując dosłownie od zera. 

gwałt
facebook.com @Oprah Winfrey

ZOBACZ TEŻ:

  1. Krakowska kuria zwolniła trzy kobiety. Powód zszokował opinię publiczną
  2. Śmierć aktora „Star Treka” zasmuciła fanów. Gwiazdor zmarł nagle, miał tylko 50 lat
  3. Nie mógł uwierzyć w to, co stało się jego córce. Zainstalował ukrytą kamerę i dowiedział się co robi jej niania
  4. Znaki zodiaku, które są niezwykle wyuzdane. Te 4 znaki to czysty ogień
  5. 72-latka wzięła ślub z 27-latkiem. Teraz ma gigantyczny problem, którego nie da się rozwiązać
  6. Nagłe dźwięki z głębi kościoła przerwały ślub. Narzeczony stał jak wryty, panna młoda momentalnie odwróciła się od ołtarza