Gwałt, którego doznała w dzieciństwie, zostawił w niej piętno na całe życie. Oprah Winfrey, bo o niej mowa, jest ikoną telewizji, jednak jej przeszłość nie była tak kolorowa. Gwiazda w dzieciństwie była molestowana seksualnie. Miałam 9 lat, gdy zgwałcił mnie kuzyn – wyznaje po latach dziennikarka. 

Oprah Winfrey jest legendą amerykańskiej telewizji. Dziennikarka przez 25 lat prowadziła swój kultowy talk-show, stając się tym samym jedną z najbogatszych i najbardziej wpływowych kobiet w USA. W swoim programie poruszała często trudne tematy, jednak nie każdy wówczas wiedział, że sama w dzieciństwie przeżyła piekło. Gwałt, molestowanie, bieda. Tego wszystkiego zaznała w dzieciństwie legendarna dziennikarka. 

Oprah Winfrey: trudne dzieciństwo

Oprah Winfrey w swoim kultowym talk-show rozmawiała nie tylko z największymi gwiazdami show-biznesu, ale również z normalnymi ludźmi, którzy zwierzali jej się z najsmutniejszych historii swojego życia. Molestowanie, gwałt, przemoc, to nie obce tematy dla dziennikarki. Wielkim echem w światowych mediach odbiły się wyznania dziennikarki dotyczące jej traumatycznego dzieciństwa.

gwałt
facebook.com @Oprah Winfrey

Oprah Winfrey była typową wpadką dwojga nastolatków, a jej wychowaniem zajmowała się na początku babcia, która miała twardą rękę. Ciężka praca i kary cielesne dziennikarka znała już od najmłodszych lat. Mimo to najgorsze było przed nią, gdy po kilku latach zajęła się nią jej matka. W jednym z odcinków swojego programu zebrała się na wyznanie, które wstrząsnęło światem. 

gwałt
facebook.com @Oprah Winfrey

– Miałam dziewięć lat, gdy zgwałcił mnie kuzyn, potem inni członkowie rodziny, których nie chcę wymieniać z imienia – wyznała. 

Oprah Winfrey była zgwałcona

Był to jedynie początek do całego wywodu na temat trudnego dzieciństwa.

– W wieku 14 lat zaszłam w ciążę ze swoim wujem, mój synek umarł dwa tygodnie po urodzeniu. Byłam w emocjonalnej czarnej dziurze, otępiała, nieszczęśliwa, zdradzona i upokorzona przez dorosłych. Seks nie kojarzył mi się wtedy z miłością, był fizjologiczną czynnością, która dawała chwilę zapomnienia i przyjemności – dodała gwiazda. 

Całe zło, jakie spotkało ją w dziecińsywie prowadziło ją na kolejną złą scieżkę, jaką były uzależnienia. 

– Byłam zerem i tak się czułam, ból zagłuszałam narkotykami i alkoholem. Nie wiem, co by ze mną było, gdyby nie wziął mnie do siebie ojciec – wyznała Oprah.

Oprah Winfrey nie miała łatwego życia, jednak jest idealnym dowodem na to, że można osiągnąć wielki sukces startując dosłownie od zera. 

gwałt
facebook.com @Oprah Winfrey

ZOBACZ TEŻ:

  1. Krakowska kuria zwolniła trzy kobiety. Powód zszokował opinię publiczną
  2. Śmierć aktora „Star Treka” zasmuciła fanów. Gwiazdor zmarł nagle, miał tylko 50 lat
  3. Nie mógł uwierzyć w to, co stało się jego córce. Zainstalował ukrytą kamerę i dowiedział się co robi jej niania
  4. Znaki zodiaku, które są niezwykle wyuzdane. Te 4 znaki to czysty ogień
  5. 72-latka wzięła ślub z 27-latkiem. Teraz ma gigantyczny problem, którego nie da się rozwiązać
  6. Nagłe dźwięki z głębi kościoła przerwały ślub. Narzeczony stał jak wryty, panna młoda momentalnie odwróciła się od ołtarza
Poprzedni artykułOgłosili zaręczyny na Facebooku. Szybko pożałowali swojej decyzji
Następny artykułMężczyzna śpiewa swojemu dorosłemu psu kołysankę. Olbrzym zasypia mu na rękach
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.