Gwałt na zawsze pozostawia ślad w psychice ofiary. Wiele z nich z trudem radzi sobie z traumatycznymi przeżyciami. 13-letnia dziewczynka została zgwałcona i wymagała hospitalizacji. Po wyjściu ze szpitala nastolatka otrzymała list, który przysporzył jej dodatkowych cierpień.

Zgwałcona dziewczynka była w szoku, kiedy przyszedł zaadresowany na jej nazwisko rachunek ze szpitala. Pomimo załatwiania wielu formalności, koszmar nastolatki nie skończył się. 

Zgwałcona 13-latka

Gwałt na 13-letniej dziewczynce miał miejsce w Malezji. Nastolatka niezwłocznie została przewieziona do szpitala, gdzie wykonano jej niezbędne badania. Na obserwacji spędziła 3 dni. Jakiś czas po wypisaniu ze szpitala, do ofiary przyszedł rachunek za leczenie. W dodatku zaadresowany bezpośrednio do niepełnoletniej dziewczynki, zamiast do jej opiekunów. 

Wcześniej składany został raport policyjny, który miał zwolnić ją z płacenia za pobyt w szpitalu. Jednak niejednokrotne złożenie raportu wcale nie pomogło. Okazało się, że dziewczynka, pomimo urodzenia się na terenie kraju, nie została uznana za obywatela, ponieważ ojciec, rejestrując dziecko pomylił się. Jej rodzice i młodsze rodzeństwo posiadało niezbędny status, jednak ona nie. 

Nastolatka wcześniej była molestowana przez swojego ojca, a także kuzynów, którzy podobno do piątego roku życia dziewczynki znęcali się nad nią. Gwałt miał miejsce, kiedy rodzice nastolatki byli poza domem, a jedynym świadkiem zdarzenia był siedmioletni brat ofiary. Po przewiezieniu jej do szpitala okazało się, że już wcześniej doszło do obrażeń narządów płciowych 13-latki. Ze względu na problemy z rozwiązaniem sprawy, matka zabrała dziewczynkę i jej młodsze rodzeństwo i opuściła dotychczasowe miejsce zamieszkania. 

gwałt
Image by thisguyhere from Pixabay

Dziewczynka była molestowana przez członków własnej rodziny!

Gdzie zgłosić gwałt?

Gwałt należy niezwłocznie zgłosić na policję! Trzeba też natychmiast udać się do lekarza, w celu sprawdzenia stanu zdrowia ofiary, a także wykonania obdukcji, mogącej być ważnym dowodem w sprawie. Lekarze zadecydują o dalszym leczeniu i niezbędnej pomocy psychologicznej, której może wymagać ofiara. O przestępstwie zawsze należy poinformować odpowiednie organy. A zgwałcenie jest bez wątpienia przestępstwem! Karą za popełnienie go jest nawet 12 lat więzienia.

gwałt
Image by Alexas_Fotos from Pixabay

13-latka przeżyła prawdziwy koszmar!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowa opłata od przyszłego roku. Polska rodzina będzie dokładać do przestarzałych technologii
  2. Małżeństwo adoptowało pięcioro dzieci, by telewizja wyremontowała im dom. Chwilę później wszystkie oddali
  3. Babcia zabrała dziadka na wycieczkę, nie mówiąc o tym nikomu. Wróciła sama
  4. Tata trzymał na rękach noworodka podczas, gdy jego partnerka umierała. Nikt nie miał pojęcia
  5. Do szamponu dosypała szczyptę specyfiku, który jest w każdym domu. Opadła jej szczęka gdy spojrzała w lustro, 9 piorunujących trików
  6. 41-letnia mama zdaniem lekarzy miała nie przeżyć więcej niż 4 miesiące. Nowa żona byłego męża uratowała jej życie

Źródło: nst.com.my, pl.wikipedia.org

Redaktorka działu lifestyle na Lelum.pl, a prywatnie matka dwóch kotów. Pisanie od najmłodszych lat było jej pasją, którą nadal starać się rozwijać w miarę możliwości. Uwielbia też gotować, eksperymentując z przepisami. Fanka powieści fantasy i spokojnych jesiennych wieczorów przy kubku herbaty.