Gwałt zbiorowy gwiazd popu od miesięcy wzbudzał wiele emocji. Mężczyźni zostali zatrzymani w marcu i właśnie usłyszeli wyrok. Sąd nie miał wątpliwości, że piosenkarze wykorzystali nieprzytomne kobiety, a z ich prywatnych rozmów wynikało, że są zdolni do kolejnych przestępstw.

Znani na całym świecie muzycy skazani za zbiorowy gwałt. Żaden z nich nie przyznawał się do winy, ale dowody w postaci nagrań, które rozpowszechnił w sieci jeden z nich, były jednoznaczne. 30-latkowie trafią do więzienia na kilka lat, dodatkowo będą musieli odbyć kurs dotyczący przemocy seksualnej.

Gwiazdy koreańskiego popu skazane za gwałt

Choi Jong-hoon Choi, lider zespołu FT Island i jego kolega piosenkarz Jung Joon-Young dopuścili się zbiorowego gwałtu. Drugi z nich wszystko nagrał i udostępnił na grupowym czacie. Kobiety były pijane oraz niezdolne do stawiania oporu. Obaj utrzymywali, że na wszystko się zgodziły.

– Ich rozmowy pokazały, że uważali kobiety za obiekty seksualnej przyjemności oraz popełniali przestępstwa, które były niezwykle poważne – mówił sędzia, podaje wprost.pl.

Zdaniem sądu mężczyźni wykorzystali fakt, że ofiary były nieprzytomne. W ich prywatnych wiadomościach znaleziono rozmowy na temat gwałtów i podawania kobietom substancji odurzających.

Choi Jong-hoon Choi i Jung Joon-Young skazani

Proces gwiazd k-popu dobiegł końca, a oni sami wybuchnęli płaczem po usłyszeniu wyroków. Choi Jong-hoon Choi został skazany na pięć lat pozbawienia wolności, a Jung Joon-Young, z uwagi na rozpowszechnienie nagrania spędzi w więzieniu rok więcej. Ponadto każdy z nich musi odbyć 80-godzinną terapię dotyczącą przemocy na tle seksualnym. Wzięto pod uwagę, że ofiary domagały się surowych kar.

gwałt
instagram.com/ftgtjhc, facebook.com/officialjyrock

Czyny piosenkarzy uważanych za wrażliwych i dobrych ludzi wywołały skandal na całym świecie. Zespół jednego z nich sprzedał w sumie 140 milionów płyt. W mediach społecznościowych wiele kontrowersji budzi fakt, że obaj wciąż są wspierani przez wielu fanów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

gwałt
instagram.com/ftgtjhc

Choi Jong-hoon Choi został skazany na pięć lat pozbawienia wolności.

gwałt
facebook.com/officialjyrock

Jung Joon-Young sześć lat spędzi w więzieniu. Sąd wziął pod uwagę, że to on filmował gwałty i rozpowszechnił nagranie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wrocławskie zoo ratuje gatunek, który niemal w Polsce wyginął. Niezwykle rzadkie zwierzęta trafiły do ogrodu
  2. Gwiazda TVP urodziła! Zdradziła bardzo oryginalne imię dziecka
  3. Filip Chajzer żartuje z zaburzeń psychicznych Internauci: ”Kiedy jesteście na dnie, Filip Chajzer puka od spodu”
  4. Zagrał Wesołego Romka w „Misiu”, zmagał się z nałogiem. Odszedł w okrutnych okolicznościach w 1997
  5. Prokuratura zabrała się za byłą żonę Wiśniewskiego. Oskarżono ją o wyjątkowo haniebny czyn, mogą ją zamknąć na 10 lat

 Źródła: wprost.pl, tvn24.pl

Poprzedni artykułJak nosić apaszkę? Ponadczasowy dodatek prosto z największych wybiegów
Następny artykułRodzice stracili troje dzieci w wypadku samochodowym. Rok później stała się niewiarygodna rzecz
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.