Od momentu powstania serialu Osiecka, który gości na antenie stacji telewizyjnej TVP, zainteresowanie historią Agnieszki Osieckiej zdecydowanie wzrosło. Tymczasem jej córka Agata Passent jakiś czas temu opowiedziała Gazecie Wyborczej o tym, jaka bywała jej matka. Okazało się, że popularna polska gwiazda nie zawsze była idealnym rodzicem – Wybierała alkohol, nie mnie – mówiła córka Osieckiej dla GW.

Mało kto wiedział, że gwiazda polskiego dziennikarstwa posuwała się do takich kroków. Owocem jej miłości z Danielem Passentem, felietonistą tygodnika Polityka, jest córka Agata. Po latach latorośl pisarzy postanowiła powiedzieć kilka zaskakujących faktów na temat rodzicielstwa Agnieszki Osieckiej.

Agata Passent o swojej matce, Agnieszce Osieckiej

Daniel Passent poznał się z Agnieszką Osiecką pod koniec lat 70., kiedy oboje jeszcze byli w związkach. Ich uczucie było na tyle wielkie, że postanowili całkowicie zmienić swoje życie, byle tylko związać się ze sobą. Ich córeczka Agata Passent przyszła na świat 4 lutego 1973 roku.

Małżeństwo Osieckiej z Passentem było bardzo szczęśliwe, jednak po ośmiu latach postanowili się rozwieść. Po rozstaniu dziennikarzy córeczka została przy ojcu. W 2010 roku udzieliła wymownego wywiadu dla Gazety Wyborczej, w którym opowiedziała, jaką matką bywała Agnieszka Osiecka. Dla wielu te słowa mogły i mogą być szokujące.

 Odeszła od nas, kiedy miałam sześć lat. Była wiec mamą dochodzącą. Tym bardziej kontakty z nią chciałam celebrować, było to dla mnie święto. A ona w to święto się spóźniała, zawalała. Czułam się jako dziecko podwójnie odtrącona. Pierwsze odtrącenie – ze nie chciała ze mną mieszkać. Drugie – że nawet jako mama dochodzącą wybiera alkohol, nie mnie – mówiła w wywiadzie dla GW Agata Passent.

Mimo ciężkich chwil, jakie przeżyła przy matce, to nie zawsze wspominała o niej w złych słowach. Kiedy Agnieszka Osiecka zmarła w 1997 roku, to najbliższy kontakt poza ojcem, Agata Passent miała ze swoją macochą, z którą się bardzo dobrze rozumiała.

Gwiazda była dla Agaty Passent najlepszą matką, jaką mogła sobie wyobrazić

Trzy lata po udzielonym Gazecie Wyborczej wywiadzie Agata Passent rozmawiała na podobny temat z portalem plejada.pl. Zdradziła w nim, że bardzo wiele zawdzięcza swoim rodzicom i nie wyobraża sobie lepszych. Dodała, że brakuje jej matki odkąd tylko odeszła.

 Nie wyobrażam sobie lepszych rodziców niż Daniel Passent i Agnieszka Osiecka. Gdy matki chorują, odchodzą za wcześnie – pewnie, wtedy czujemy brak. W tym sensie matki brakuje mi każdego dnia od kilkunastu lat. Ale jestem w czepku urodzona – mam bliski kontakt z drugą żoną mojego taty, Martą, i przyszywanym bratem. Wspaniały klan – powiedziała gwiazda dla Plejady.

W 2001 roku Agata Passent po raz pierwszy wyszła za mąż. Jej wybrankiem był Wojciech Borowski, jednak ich związek nie przetrwał próby czasu. W 2006 roku urodziła swoje pierwsze dziecko, podczas związku z fotografem Wojciechem Wieteską.

Serial Osiecka cieszy się wielkim zainteresowaniem. Całkiem niedawno fani zauważyli, że w produkcji jest kilka błędów, które producenci dawno powinni wyłapać. Przypomnijmy, że mama Agaty Passent była dobrą koleżanką Maryli Rodowicz, która wielokrotnie wspomina ją w swoich wypowiedziach.

Zobacz zdjęcia:

Gwiazda
fot. TRICOLORS/East News

Agata Passent opowiedziała o swojej mamie, Agnieszce Osieckiej.

Gwiazda
fot. ADAM JAGIELAK/East News

Córka Agnieszki Osieckiej przyznała w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, że jej matka często wybierała alkohol zamiast niej. Mimo wszystko nie wyobraża sobie lepszej mamy.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: plejada.pl

Poprzedni artykułZostali skazani za zabicie małego synka. Na wideo słychać, jak więźniowie przywitali mordercę
Następny artykułDramat w rodzinie Edyty Górniak. Tygodnik informuje o wypadku bliskiej osoby, gwiazda w rozpaczy
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl