Zakupy przez internet w ostatnich dniach nabrały zupełnie nowego znaczenia. Dzięki nim nie tylko oszczędzamy czas i wysiłek związany z bieganiem po kolejnych sklepach, ale przede wszystkim – zmniejszamy szansę na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Nie każdy wie, że podczas zakupów online można także… pomagać. Wszystko dzięki akcji Pomagaj Przy Okazji organizowanej przez Karmimy Psiaki.

Bez wychodzenia z domu i bez ponoszenia dodatkowych kosztów – tak możemy wspierać bezdomne psiaki i kociaki w całej Polsce, biorąc udział w akcji Pomagaj Przy Okazji.

Jej mechanizm jest bardzo prosty – wystarczy, że przed zrobieniem zakupów online, wejdziemy na www.karmimypsiaki.pl/pomagaj-przy-okazji i stamtąd przejdziemy na stronę wybranego sklepu. Część kwoty naszego zamówienia jest przekazywana na rzecz akcji Karmimy Psiaki.

Jak to działa? W zamian za generowanie sprzedaży w sklepie internetowym fundacja otrzymuje prowizję od transakcji przeprowadzanych przez klientów. W Pomagaj Przy Okazji -bierze udział 177 sklepów, wśród nich m.in. Allegro, księgarnie, sklepy z kosmetykami i z odzieżą. Przy każdym sprzedawcy możemy sprawdzić, jaki procent wartości naszych zakupów trafia na cel charytatywny.

Organizatorzy zachęcają do zainstalowania specjalnej wtyczki. Wyświetli ona przypominajkę, kiedy wejdziemy na stronę któregoś ze sklepów biorących udział w akcji. Wystarczy kliknąć przycisk “Pomagam” na przypominajce, a nasze zakupy odbędą się w ramach akcji charytatywnej Pomagaj Przy Okazji.

Do wspierania bezdomnych zwierzaków podczas zakupów online zachęcają znane osobistości na swoich mediach społecznościowych, m.in. Zofia Zborowska, Gabi Drzewiecka, Macademian Girl, Daria Dąbrowska, Joanna Opozda i Malwina Roczniok.