Halina Kunicka jest na ogół postrzegana jako ciepła i sympatyczna artystka, której ani popularność, ani sukces nie zdołały przewrócić w głowie. Jednak niektórzy wciąż pamiętają skandal, który stał się udziałem piosenkarki. Co takiego zrobiła? Ludzie postąpili wobec niej okrutnie. „Mówili, że urodziłam niepełnosprawne dziecko”. 

Autorka hitów Lato, lato czeka i Od nocy do nocy. Jako jedna z pierwszych kobiet w Polsce zdecydowała się na sesję zdjęciową z niedawno narodzonym dzieckiem. Artystka stała się ofiarą niewybrednych plotek, które bardzo zabolały ją i partnera. Znalazła nietypowe rozwiązanie na to, by skutecznie odwrócić od niej uwagę opinii publicznej i zamknąć złośliwcom usta. Będziecie zdumieni, co wymyśliła Halina Kunicka: „Byłam prawdziwą prekursorką”. 

Dlaczego Halina Kunicka miała sesję z dzieckiem?

Halina Kunicka w 1968 roku zawarła swoje drugie małżeństwo. Tym razem jej wybrankiem został Lucjan Kydryński, dziennikarz i konferansjer. Para doczekała się narodzin syna Marcina. Niestety, wkrótce na szczęście młodych rodziców padł cień okrutnej plotki.

W Polsce zaczęła krążyć informacja, że dziecko, które urodziła artystka, jest niepełnosprawne. Pogłoski bardzo bolały młodą matkę, która postanowiła raz na zawsze uciszyć plotkarzy. Wpadła na pomysł, by wziąć udział w sesji zdjęciowej z nowo narodzonym synem Marcinem Kydryńskim. Dzisiaj zarówno gwiazdy, jak i zwykłe kobiety chętnie wykonują artystyczne sesje zdjęciowe z maluchami, a nawet publikują je w social mediach. Jednak pod koniec lat sześćdziesiątych podobne pomysły były zupełną nowością

– Byłam prawdziwą prekursorką. […] Zdecydowałam się na zdjęcie z małym Marcinkiem, żeby te potworne plotki ucichły  wyznała Halina Kunicka w wywiadzie dla gazetaolsztynska.pl

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kim jest Marcin Kydryński?

Marcin Kydryński, syn Haliny Kunickiej i Lucjana Kydryńskiego, jest znanym dziennikarzem, podróżnikiem oraz muzykiem. Mężczyzna ożenił się ze znaną wokalistką Anną Marią Jopek. Ma dwóch synów – Franciszka i Stanisława. 

Marcin Kydryński odziedziczył po rodzicach artystyczne zainteresowania i lekkie pióro. Mężczyzna ukończył Wydział Wiedzy o Teatrze PWST w Warszawie. Pracował m.in. w Radiowej Trójce i TVP, gdzie prowadził programy na temat kultury, a także współtworzył z Anną Marią Jopek jej teksty i muzykę. Autor licznych książek podróżniczych. 

Wpadlibyście na to, że Halina Kunicka była jedną z pierwszych Polek, które zdecydowały się na wykonanie artystycznej sesji ze swoimi dziećmi? Niesamowite, że wpadła na taki pomysł, żeby raz na zawsze zakończyć plotki na temat zdrowia swojego syna.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wielki sukces Roksany Węgiel. Takiego wyniku nie osiągnęła żadna polska gwiazda
  2. Gdzie mieszka Joanna Liszowska? Piękny dom gwiazdy „Przyjaciółek”
  3. Joanna Przetakiewicz ma trzech synów! Wszyscy są bardzo przystojni

ZOBACZ ZDJĘCIA:

halina kunicka
fot. facebook.com Fan Club Haliny Kunickiej

Po tym jak Halina Kunicka została matką, pojawiły się plotki na temat jej dziecka.

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.