Halina Łabonarska: syn aktorki ciężko chorował, a lekarze widzieli nadzieję tylko w skomplikowanym i niewykonywanym w Polsce zabiegu. Łabonarska przyznała w jednym z wywiadów: „odebrałam to jako wyrok śmierci”. Zrozpaczona aktorka, mocno doświadczona przez życie zwróciła się do religii, szukając ukojenia w beznadziejnej sytuacji. Czy jej syn przeżył? 

Aktorkę znamy z wielu polskich filmów. 71-letnia artystka nadal jest aktywna w swoim zawodzie. Do niedawna jeszcze wcielała się w postać królowej Jadwigi w serialu Korona Królów. Ta sympatyczna, zawsze uśmiechnięta aktorka nie zawsze była rozpieszczana przez życie. Halina Łabonarska: syn artystki trafił do szpitala i jego stan był bardzo poważny. 

Halina Łabonarska: syn aktorki był ciężko chory 

Jak czytamy na portalu Pomponik.pl, dziś Halina Łabonarska cieszy się z zaręczyn najmłodszego syna Tomasza, ale wiele lat temu obawiała się o jego życie. Portal podaje, że syn aktorki miał tylko dwa lata, kiedy wskutek komplikacji po anginie, zachorował na zapalenie mięśnia sercowego. Lekarze sądzili, że chłopczykowi jest w stanie pomóc tylko przeszczep, ale w tamtych czasach w Polsce nie wykonywano tej skomplikowanej operacji na tak małych pacjentach. 

– Odebrałam to jako wyrok śmierci, bo w ten sposób wyraźnie dano nam do zrozumienia, że stan synka jest beznadziejny. Gdy Tomka przewieziono do Centrum Zdrowia, razem z rodziną i przyjaciółmi rozpoczęliśmy modlitewny szturm do nieba — mówiła Łabonarska, o czym czytamy na wspomnianym portalu.

Rzeczywiście zdarzył się cud. Stan małego Tomasza zaczął się nagle poprawiać, aż w końcu chłopiec w pełni odzyskał zdrowie. 

Ile dzieci ma Halina Łabonarska?

Aktorka ma trzech synów z dwóch małżeństw. Synem z pierwszego małżeństwa z Markiem Kostrzewskim jest Wawrzyniec. Młodsi Piotrek i Tomek to owoc drugiego małżeństwa artystki z Markiem Prałatem. Niestety i ten związek skończył się rozwodem. 

– Musiałam zdecydować, że sama będę wychowywać swoich synów. To była moja cicha tragedia. W takich sytuacjach macierzyństwo staje się też drogą ojcostwa — czytamy na portalu Pomponik.pl

Dziś gwiazda nadal realizuje się zawodowo i ze spokojem patrzy na życie. Życzymy pani Halinie dużo zdrowia i wielu sukcesów zawodowych!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

halina łabonarska syn
Fot. Instagram.com @mazurcostumedesign

Halina Łabonarska jest nadal aktywna zawodowo.