Halina Skoczyńska została zapamiętana przez widzów i współpracowników jako pełna życia i szeroko uśmiechnięta. Była gwiazdą Rodzinki.pl, a reżyserowie prześcigali się w składaniu jej kolejnych ofert pracy. Błyskotliwa kariera została przerwana przez tragedię, której nigdy nie zapomną bliscy Skoczyńskiej. Aktorka zmarła w zupełnie niespodziewanym momencie. Co się stało? Odeszła na trzy dni przed głośną premierą.

To była jedna z najbardziej przejmujących tragedii, jakie wstrząsnęły światem polskiego show-biznesu w ciągu ostatnich kilku lat. Halina Skoczyńska do końca życia nie zwalniała ani na moment — grała jednocześnie w serialach, filmach oraz teatrze. Przygotowywała się właśnie do występu w jednej z najgłośniejszych premier sezonu, a reżyser zaoferował jej ważną rolę. Niestety, wszystkie marzenia i plany prysły jak bańka mydlana — gwiazda poniosła śmierć w tragicznych okolicznościach. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, a najmniej reżyser filmu, który musiał w ostatniej chwili odwołać spektakl. Co wydarzyło się tamtego pamiętnego dnia?

Jak zmarła Halina Skoczyńska?

Halina Skoczyńska zmarła 17 maja 2016 roku. W chwili śmierci gwiazda miała sześćdziesiąt trzy lata — za półtora miesiąca obchodziłaby urodziny kolejne. 

Skoczyńska była jedną z gwiazd serialu Rodzinka.pl. Wcielała się w rolę Janiny, matki Natalii Boskiej (Małgorzata Kożuchowska). Aktorka równolegle grała w teatrze, a niedługo przed tragedią zgodziła się przyjąć rolę w spektaklu Twoje i moje Morny Regan. Widowisko reżyserował Robert Gliński — data premiery została wyznaczona na 20 maja 2016 roku. Niestety, jak podaje o2.pl, trzy dni wcześniej Halina Skoczyńska zmarła na skutek udaru mózgu.

Pogrzeb Haliny Skoczyńskiej miał miejsce cztery dni po jej nagłej śmierci. W ostatnim pożegnaniu wzięli udział nie tylko bliscy zmarłej, lecz także troje aktorów Rodzinki.pl — Małgorzata Kożuchowska, Adam Ferenc oraz Tomasz Karolak. Rodzina zdecydowała o pochowaniu Skoczyńskiej na cmentarzu w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Halina Skoczyńska miała dzieci?

Halina Skoczyńska miała jednego syna — Szczepana, który dziś jest dorosłym mężczyzną i założył własną rodzinę. Niestety, aktorka była zmuszona wychowywać dziecko w pojedynkę, ponieważ rozwiodła się z jego ojcem.

O2.pl podaje, że gwiazda zawsze wyrażała się o synu z ogromną czułością. Za swój największy sukces życiowy uważała fakt, że mimo przeszkód zdołała samodzielnie wychować Szczepana. Dziś mężczyzna mieszka na stałe w Londynie.

Gwiazda wspominała w wywiadach, że jej życie nie było usłane różami. W dzieciństwie syn Haliny Skoczyńskiej przeszedł ciężką chorobę, która mogła zakończyć się śmiercią chłopca. Straciła także rodziców i starszą siostrę. Wspominała, że mało brakowało, a sama odeszłaby przedwcześnie — w wywiadzie dla magazynu Grazia wspominała, jak w wieku 30 lat już żegnała się z życiem. 

W tym roku obchodziliśmy trzecią rocznicę śmierci Haliny Skoczyńskiej. Mamy nadzieję, że czas pomógł jej bliskim uporać się z tragedią, która spadła na nich niespodziewanie kilka lat temu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA HALINY SKOCZYŃSKIEJ:

halina skoczyńska
fot. filmpolski.pl

Halina Skoczyńska do końca pozostawała aktywna zawodowo. 

halina skoczyńska
fot. filmpolski.pl

Aktorka miała na koncie wiele głośnych ról. 

halina skoczyńska
fot. filmpolski.pl

Halina Skoczyńska występowała m.in. w serialu Rodzinka.pl

 ZOBACZ TEŻ:

  1. Doda ujawniła sekrety swojej diety. Dzięki niej tak świetnie wygląda
  2. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem 
  3. Wilk został zabity w Beskidzie Śląskim. Młode 6-tygodniowe szczenięta straciły rodzica
  4. Barbara Kurdej-Szatan zaliczyła wpadkę! Gwiazda pokazała za dużo na modowej imprezie w Berlinie!
  5. Izotek wyleczył jej trądzik! Dziewczyna pokazała twarz po 100 dniach kuracji

źródła: se.pl, o2.pl, Grazia, wp.pl

Poprzedni artykułMakijaż imprezowy 2019. Najmodniejsze kolory cieni i szminek
Następny artykułOliwia Bieniuk na Openerze w stylizacji droższej niż bilet! Wiemy, gdzie kupiła kurtkę!
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.