Lelum.pl > Nowości > Haniebny czyn na plebanii okazał się tylko początkiem! Tragiczna ŚMIERĆ dwóch duchownych, "zabił diakona"
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 21.09.2023 10:02

Haniebny czyn na plebanii okazał się tylko początkiem! Tragiczna ŚMIERĆ dwóch duchownych, "zabił diakona"

ksiądz, policja
Nie żyje 2 księży. Okoliczności są porażające. Fot. Canva

Sosnowską diecezję wyprzedza jej zła sława. Nieprzychylną reputację zapewnił jej skandal obyczajowy, do którego doszło pod koniec z sierpnia. Wówczas na terenie jednej z parafii miało dojść do bulwersującej imprezy, na której jeden z uczestników przedawkował środki na potencję. Tymczasem okazuje się, że dwóch duchownych poniosło tragiczną śmierć. Okoliczności tej sprawy budzą grozę.

Bulwersujące zachowanie księdza na terenie plebanii

Pod koniec sierpnia na terenie jednej z sosnowskich diecezji doszło do szokujących wydarzeń. Z ustaleń “Faktu” wynika, że miało w niej dojść do orgii. Jeden z księży z parafii w Dąbrowie Górniczej imprezował na plebanii razem z 2 znajomych. Według nieoficjalnych doniesień oni również mieli być duchownymi. Podczas spotkania zażyli silne środki na potencję, które doprowadziły do zasłabnięcia jednego z nich, prawdopodobnie na skutek przedawkowania. 

Tutejsza prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie nieudzielenia pomocy osobie będącej w stanie zagrożenia życia – poinformował Czesław Kurpiś, zastępca prokuratora rejonowego w Dąbrowie Górniczej. Dodał także, że z uwagi na dobro śledztwa, nie może ujawnić wszystkich szczegółów.

To jednak nie koniec niepokojących wydarzeń, które miały miejsce w tej części Polski. Na terenie sosnowskiej diecezji znaleziono zwłoki 2 księży. Okoliczności tej sprawy, o których wiadomo coraz więcej, są wstrząsające.

Dramat na dzisiejszym pogrzebie druhów Karoliny i Łukasza. Policja wydała komunikat

Wstrząsające wydarzenia na plebanii w Sosnowcu

Na początku marca w samym centrum Sosnowca rozegrały się wydarzenia, które wstrząsnęły całą Polską. Na terenie Domu Katolickiego w Sosnowcu znaleziono ciało diakona, 26-letniego Mateusza B., który został zasztyletowany. Zwłoki kolejnego księdza, 45-letniego Roberta Sz., leżały przy torach w pobliżu stacji Sosnowiec główny. Porażające, jaki dramat rozegrał się na plebanii…

Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu wszczęła śledztwo sprawie tych straszliwych zdarzeń, które jednak zostało rozdzielone na dwa osobne dochodzenia. Okazuje się, że pierwsze z nich dotyczy śmiertelnie potrąconego przez pociąg Roberta Sz., natomiast drugie w sprawie zabójstwa Mateusza B. Choć śledztwo wciąż się toczy, okoliczności tej sprawy wskazują, że starszy ksiądz zabił diakona…

Okoliczności zbrodni, do której doszło na plebanii w Sosnowcu

Obecnie toczy się śledztwo, które ma ustalić okoliczności śmieci 2 księży z sosnowskiej diecezji. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że w sprawę nie są zmieszane osoby trzecie. Ksiądz Robert miał rzucić się na diakona i zadać mu 11 ciosów nożem. Sam z kolei rzucił się po tym straszliwym czynie pod pociąg. Co było motywem morderstwa? Policja nie chce ujawnić. Według doniesień Faktu, prokuratorzy mają wykluczyć wątek miłosny na rzecz hipotezy, która ma odnosić się do rywalizacji o stanowisko. 

Przesłuchujemy świadków, pozyskujemy opinie biegłych. Prokuratorzy prowadzą intensywne śledztwo – informuje Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Śledczy pracują obecnie nad rozszyfrowaniem telefonów i laptopów należących do duchownych, jednak do tej pory natrafili na trudności, by złapać kod dostępu do komórki Roberta Sz. Wiele wskazuje jednak na to, że sprawa zostanie umorzona ze względu na wykluczony udział osób trzecich.

 

źródło: fakt.pl