Hanna Lis: choroba, na którą cierpi zagrażała jej ciążom? Szczere wyznanie dziennikarki to przestroga dla innych kobiet. Choroba dotyczy wielu z nich, a objawy bywają ignorowane przez lekarzy!

Dziennikarka przez lata nie była pewna, co jej dolega. Dolegliwości towarzyszące chorobie były ignorowane przez lekarzy, a gwiazda przez lata cierpiała. Niezdiagnozowana przypadłość zagrażała jej ciążom i dopiero po pierwszym porodzie dziennikarka dowiedziała się, na co choruje. Hanna Lis: choroba utrudniała jej zajście w ciążę. 

Hanna Lis: choroba zagrażała jej ciążom

Gwiazda telewizji nie ma problemu z wypowiadaniem się na ważne tematy. Nie unika wypowiedzi na temat macierzyństwa i kobiecości, ale i tak zaskoczyła wszystkich bardzo osobistym wyznaniem. Hanna Lis podzieliła się doświadczeniem, które może pomóc niejednej kobiecie! Opowiedziała o swojej chorobie, która zagrażała zdrowiu i życiu nie tylko jej, ale i jej dzieci. 

Opowieść dziennikarki jest wstrząsająca. Przez ponad 20 lat zmagała się z chorobą, która nie została zdiagnozowana przez lekarzy. Hanna Lis: choroba, która dotknęła dziennikarki to endometrioza. Choruje na nią aż 10% kobiet, wiele z nich nawet o tym nie wie. 

Czym objawia się endometrioza?

Na instagramie dziennikarka podzieliła się swoją osobistą historią, która naprawdę chwyta za serce:

– Ja miałam oczywiste symptomy, odkąd skończyłam 16 lat, ale lekarze koncertowo je bagatelizowali. Bywało, że leczyli zastrzykami z opioidów, żebym mogła przetrwać te dni. Wybitny ginekolog nie zareagował, gdy kolejna ciąża okazała się nierówną walką z własnym organizmem – napisała dziennikarka.

Endometrioza dotyka bardzo wielu kobiet. Łatwo jest jej z początku nie zauważyć, gdyż potrafi rozwijać się bezobjawowo i bardzo wolno. Najczęściej chorują na nie kobiety w wieku rozrodczym, a powszechne objawy to ból w trakcie współżycia, a także bolesne, nieregularne miesiączkowanie. Objawy często zostają ignorowane przez lekarzy, którzy twierdzą, że ból przy stosunku czy miesiączce jest czymś naturalnym. Nie jest to prawdą!

Ignorowana choroba może skutkować poważnymi problemami z zajściem w ciążę. Tak też było w przypadku dziennikarki – wyznała, że w wyniku nieleczonej endometriozy mogła stracić obie ciąże. Hanna Lis: choroba mogła odebrać jej macierzyństwo. Dopiero po drugim porodzie i drugim cesarskim cięciu lekarze zainteresowali się jej zdrowiem. Dzięki temu przeszła operację, która dziś umożliwia jej życie bez bólu. Jednak lata walki z bólem nie zostały przez dziennikarkę zapomniane, dziś przestrzega przed endometriozą inne kobiety. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Hanna Lis: choroba
instagram.com/hanna_lis

Dziennikarka zdobyła się na odważne wyznanie na temat swojej choroby.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułShar pei. Pomarszczony uparciuch o silnym charakterze
Następny artykułZ kim spotyka się Baron? Wszystkie kobiety przystojniaka z Afromental
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.