HBO: Euforia to najnowszy serial stacji, który wywołał olbrzymie poruszenie jeszcze w dniu premiery. Z pewnością nie jest to kolejna zwyczajna produkcja o nastolatkach. Wokół jakich tematów oscyluje fabuła serialu?

Chociaż od kilku lat pojawiają się produkcje, które podejmują tematykę współżycia, alkoholu i narkotyków wśród nastolatków, to takie seriale nieustannie wzbudzają kontrowersje. Wielbiciele Skinsów z pewnością zainteresują się również najnowszą produkcją HBO: Euforia. Wokół serialu narosło mnóstwo kontrowersji i nie każdemu podoba się wulgarny język, odważne sceny i bezkompromisowość w przedstawianiu współczesnej młodzieży. Dlaczego?

O czym jest serial HBO Euforia?

Serial Euforia opowiada o grupie nastolatków, którzy w brutalny sposób odkrywają uroki, ale i niebezpieczeństwa nocnego życia. Scenarzyści serialu postawili na bezkompromisowe przedstawienie współczesnej młodzieży — zobaczymy tam brutalną kopulację, pojawia się również scena gwałtu, a wszystko to w oparach dymu, narkotyków i alkoholu. Warto dodać, że scenariusz serialu oparty jest na osobistych doświadczeniach Sama Levisona, który przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem.

Już premierowy odcinek wywołał mnóstwo kontrowersji — w pierwszym odcinku pojawia się 30 męskich członków, a fabuła serialu z pewnością odbiega znacznie od typowego gatunku young adult. Licealiści próbują odnaleźć swoje miejsce w świecie zdominowanym przed media społecznościowe, które przepełnione są ostrymi scenami współżycia, imprezami i narkotykami. Nietrudno zgadnąć, że zbudowanie własnej tożsamości w takich okolicznościach nie jest łatwe.

HBO: Euforia łamie tabu i przekracza granice

Chociaż dla wielu osób serial znacząco przekracza granice dobrego smaku i być może granice tego, co powinno być pokazywane w telewizji, to przecież serial stworzony jest na podstawie doświadczeń całego pokolenia. Euforia z pewnością przedstawia najbardziej eksperymentalne sytuacje z życia nastolatków, jednak twórcy wyraźnie zaznaczyli, że serial nie jest dla wszystkich i z pewnością nie spodoba się każdemu. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jedna z głównych bohaterek serialu, Zendaya, miała podobne zdanie na ten temat, którym podzieliła się na łamach The New York Times:

— Szczerze mówiąc to nie uważam, żeby to było szczególnie szokujące. Ale ludzie tak pomyślą. Zaakceptowałam fakt, że będzie to polaryzujące. Ja znalazłam w tym odrobinę spokoju. Jest to prawdziwe, czy się to ludziom podoba, czy nie. Ja opowiadam czyjąś historię. To, że nie przytrafiła się ona tobie, nie oznacza, że coś takiego nie dzieje się cały czas, każdego dnia. Trudno jest mi wypowiadać się na temat uzależnienia, bo nie jest to coś z czym miałam bezpośrednią styczność. Ale mam przyjaciół, którzy walczyli z różnymi rzeczami i ja im pomagałam — wyznała Zendaya.

Polska premiera serialu odbyła się 17 czerwca 2019 roku w HBO Polska. Euforia dostępna jest również na platformie HBO GO. Kolejne odcinki będą emitowane w każdy poniedziałek o godzinie 21:10. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

hbo: euforia
facebook.com/HBOPolska

HBO: Euforia to najnowszy serial, który już w dniu premiery wywołał sporo kontrowersji.