HBO: Gra o tron już jutro powróci na ekrany z 8. sezonem! Wierni fani już odliczają godziny! Z tej okazji cofnijmy się do odcinków, które każdemu widzowi z pewnością na długo zostały w pamięci. Przypominamy 10 najlepszych momentów z serialu!

Śmierć, okrucieństwo, intrygi- wszystkie te wątki wielokrotnie przewijały się w trakcie siedmiu sezonów uwielbianej na całym świecie produkcji! Co czeka nas wraz z jego kolejną premierą? Z pewnością jeszcze większa dawka emocji. HBO: Gra o Tron wraca już dziś na ekrany telewizorów! Zanim jednak zasiądziemy przed szklanym ekranem, przypomnijmy sobie najlepsze, kultowe sceny z serialu.

1. Purpurowe wesele

Wydarzenie miało miejsce w trakcie Wojny Pięciu Królów, które wieńczy śmierć króla Joffreya.

— Mając dobrą okazję, co robi się ludziom, którzy skrzywdzili naszych ukochanych? — mówi Petyr Baelish o przyczynach zabójstwa Joffrey’a.

2. Arya zabija Ser Meryna Tranta

Najmłodsza z rodu Starków w wielkim stylu pozbywa się kolejnego czarnego charakteru, Ser Meryna Tranta, którego oskarżała o zabicie Syrio Forela- wynajętego przez Neda Starka mężczyznę, który uczył ją posługiwać się mieczem.

3. Zmartwychwstanie Jona Snowa

Niezwykłego czynu dokonuje Melisandre, namówiona przez Davosa do przeprowadzenia rytuału wskrzeszenia.

4. Powieszenie Ser Allisera Thorne’a i Olly’ego

Ser Alliser Thorne był jednym z niewielu rycerzy, którzy wstąpili w szeregi czarnych braci. Pełnił rolę sługi bractwa od dawna, zanim jeszcze Jeor Mormont został Lordem Dowódcą.

5. Brienne zabija Stannisa

W kulminacyjnej scenie Baratheon najpierw zabija dwóch żołnierzy Boltonów, a następnie rozmawia z Brienne. To właśnie z jej rąk ginie.

6. HBO: Gra o tron i pokutny marsz Cersei

Bez wątpienia najsłynniejszą sceną, która łączy w sobie przemoc, upokorzenie i nagość jest Pokutny Marsz Cersei, który mogliśmy obejrzeć w 5. sezonie serialu.

7. Sansa wydaje Ramsaya na pożarcie jego psom

To była ostatnia scena, jaką robiłem, więc podejrzewałem, że to się może wydarzyć naprawdę, ale… tak realistycznie rzecz biorąc, nie byłem w ogóle w pobliżu żadnych psów. Wszedłem tam, zobaczyłem psy i wydaje mi się, że to były te same psy co kilka sezonów temu, więc powiedziałem coś w stylu: „cześć, piesku”. A oni do mnie, że mam nie patrzeć psu w oczy! Bo to nie są zwierzątka domowe, to psy przystosowane do obrony, tresowane, żeby były złe. zrelacjonował w serialu Jimmy’ego Kimmela odtwórca roli Ramsaya Boltona.

8. Starcie Aryi i Waif

Kiedy przechadza się ulicami Braavos, zaczepia ją pewna staruszka. Jak się okazuje, pod przykrywką leciwej kobiety ukrywa się Waif, która, raniąc nożem młodą dezerterkę, próbuje wymierzyć sprawiedliwość.

9. Powrót Gendry’ego

W trzecim sezonie Gendry’ego uwięziła Melisandra. Jego uwolnienie przez Davosa wiązało się ze zniknięciem postaci, która ponownie pojawiła się na ekranach dopiero w 7. sezonie.

10. Romans Jona i Daenerys

Informacja, iż zakochani są dla siebie tak naprawdę ciotką i bratankiem pociągnęła za sobą wiele problemów natury etycznej oraz tych, związanych ze zdobyciem Żelaznego Tronu.

Zobacz zdjęcia:

HBO: Gra o tron
hbo.pl

Zmartwychwstanie Jona Snowa

HBO: Gra o tron
hbo.pl

Sansa wydaje Ramsaya na pożarcie jego psom

HBO: Gra o tron
hbo.pl

Romans Jona i Daenerys

Jon i Daenerys zostają parą
hbo.pl

Purpurowe wesele

HBO: Gra o tron
hbo.pl

Powrót Genry’ego

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wielkie Kłamstewka 2 szybciej niż zapowiadano. Znamy datę premiery hitu HBO
  2. Premiera nowego serialu HBO GO „Gentleman Jack” już w kwietniu. Będzie hit?
  3. HBO GO wraca z drugim sezonem serialu „Obsesja Eve”. Znamy datę premiery
  4. Polski serial HBO wśród najlepszych produkcji na świecie. To ogromny sukces!
  5. Seriale HBO, które trzeba znać! Zobacz najciekawsze propozycje

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.