Henryka Krzywonos: emerytura legendy Solidarności podobno jest bajecznie wysoka! Posłanka PO może się cieszyć naprawdę wysoką kwotą otrzymywaną od państwa. Dziennik ujawnia dokładną kwotę emerytury zasłużonej działaczki!

Henryka Krzywonos, działaczka Solidarności jest prawdziwą żywą legendą. Jej zatrzymanie tramwaju przed Operą Bałtycką przeszło do historii, a ona sama od lat aktywnie działa na polu polityczno-społecznym. Henryka Krzywonos: emerytura posłanki jest naprawdę wysoka! Wielu Polaków może jej pozazdrościć.

Henryka Krzywonos: emerytura

Emerytury w Polsce to od lat burzliwy temat. Większość emerytów ma ogromny problem z wysokością wypłacanych im kwot i ciężko im związać koniec z końcem. Jest także wiele starszych osób, które nie mają na co narzekać, jednak nie wszyscy zostali potraktowani tak hojnie, jak Henryka Krzywonos: emerytura legendy Solidarności jest naprawdę wysoka!

Skąd o tym wiemy? Kiedy w 2015 roku działaczka postanowiła zaangażować się w politykę, musiała złożyć oficjalne oświadczenie majątkowe. Cały dokument ujawnił wówczas Super Express. Krzywonos zawarła w nim także wysokość swojej emerytury, która jest naprawdę spora, jak na polskie standardy! 

Ile emerytury dostaje Henryka Krzywonos?

Super Express ujawnił wiele szczegółów z oświadczenia majątkowego posłanki. Dowiadujemy się z niego, że est właścicielką 50 tys. złotych, współwłaścicielką domu z działką o wartości około 500 tys. zł i samochodu z 2015 roku. Nie jest to nic niezwykłego, jednak emocje wzbudziła wysokość emerytury działaczki! Okazuje się bowiem, że jest raczej ponadprzeciętna. 

Henryka Krzywonos: emerytura legendy Solidarności według Super Expressu wynosi około 6230 złotych miesięcznie! To naprawdę wysoka kwota – przeciętna suma, która miesięcznie przypada polskim emerytom to 1806 złotych brutto. Działaczka ma jednak na swoim koncie liczne zasługi dla kraju i została odznaczona wieloma medalami i orderami. Sama Henryka Krzywonos nie zamierza tłumaczyć się z powodów, dla których jej emerytura jest tak wysoka.

– Nie będę się nikomu tłumaczyć. Różne rzeczy się o mnie mówiło i mówi, a ja mam to wszystko w nosie. To moja prywatna sprawa – powiedziała Super Expressowi posłanka.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

henryka krzywonos: emerytura
commons.wikimedia.org

Henryka Krzywonos: emerytura działaczki jest naprawdę wysoka.

1
2
3
Poprzedni artykułEwa Farna URODZIŁA! Pokazała zdjęcie synka!
Następny artykułJoanna Koroniewska wróci do ”M jak miłość”? Mamy komentarz aktorki
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.