Henryka Krzywonos schudła niedawno aż sześćdziesiąt kilogramów. Legenda Solidarności zdecydowała się na radykalny krok, by uratować swoje zdrowie. Co jej dolegało? Musiała zgodzić się na ryzykowny zabieg. Niewiele osób miałoby odwagę posunąć się aż tak daleko.

Jest jedną z najbardziej podziwianych i zasłużonych Polek. Jednak w ostatnich latach o kobiecie było głośno nie tylko z powodu jej działalności politycznej i społecznej, lecz także zaskakującej i spektakularnej metamorfozy. Powód? Henryka Krzywonos schudła aż sześćdziesiąt kilogramów. Jak udało jej się tak mocno stracić na wadze? Musiała podjąć bardzo poważną decyzję, która wiązała się ze sporym ryzykiem

Jak Henryka Krzywonos schudła?

Henryka Krzywonos mówiła o swoich problemach z wahaniami wagi z pełną otwartością. Jak podaje plotek.pl, skarżyła się nie tylko na kłopoty zdrowotne, lecz także trudności przy wykonywaniu codziennych czynności. Potrzebowała pomocy m.in. przy sznurowaniu butów. 

Niestety, dieta i intensywne ćwiczenia nie przynosiły żadnych rezultatów. Największym wrogiem Krzywonos był efekt jo-jo. Jak przyznała w programie Dzień Dobry TVN, za każdym razem niechciane kilogramy wracały ze sporą nawiązką. W końcu podjęła radykalną decyzję o poddaniu się operacji zmniejszenia żołądka. Ten krok okazał się strzałem w dziesiątkę — Henryka Krzywonos schudła aż sześćdziesiąt kilogramów!

Dzięki radykalnej redukcji wagi Krzywonos przestała borykać się z nadciśnieniem oraz cukrzycą. Jej stan poprawił się na tyle, że lekarze zrezygnowali nawet z poddania pacjentki operacji nóg.

Kim jest Henryka Krzywonos?

Henryka Krzywonos jest znaną działaczką opozycyjną okresu PRL. W 15 sierpnia 1980 roku, kiedy pracowała jako motornicza gdańskiego tramwaju, w ramach strajku zatrzymała jeden z prowadzonych przez siebie pojazdów. W ten sposób dała innym  kierowcom impuls, by przyłączyli się do protestów. 

W okresie stanu wojennego Krzywonos pomagała wielu opozycjonistom w ukrywaniu się oraz rozprowadzaniu nielegalnych materiałów. Z tego powodu regularnie spotykały ją aresztowania oraz represje. Przy okazji jednej z rewizji została tak ciężko pobita, że w wyniku obrażeń straciła ciążę. Po 1989 roku razem z mężem zaczęła prowadzić rodzinny dom dziecka i wzięła pod opiekę dwanaścioro podopiecznych. 

Henryka Krzywonos angażowała się politycznie, m.in. w 2014 roku uczestniczyła w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Niestety — bezskutecznie. Była także posłanką z ramienia Platformy Obywatelskiej. Na co dzień mieszka z mężem w Glinczu w województwie pomorskim. 

Spodziewaliście się, jak schudła Henryka Krzywonos? To wspaniale, że dzięki operacji może czuć się lepiej we własnym ciele!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

henryka krzywonos schudła
fot. screen z youtube.com Gazeta.pl

Henryka Krzywonos schudła aż sześćdziesiąt kilogramów. Jak to zrobiła?

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułBeata Tyszkiewicz spisała testament. Córka aktorki zdradziła szczegóły
Następny artykułJak nieśmiały mężczyzna okazuje zainteresowanie? Psychologia męskiej natury
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.