Hermes Birkin to najwyższy symbol mody, który zdecydowanie przyciąga wszystkie spojrzenia. Jednak niewiele osób zna historię tej legendarnej torebki. Wywodzi się ona z przypadkowego spotkania. Czyjego? Tego dowiecie się w poniższym artykule.

Historia torebki Hermes Birkin zaczyna się w 1980 roku. „It-girl” była wówczas brytyjska aktorka i ikona stylu Jane Birkin. Przez przypadek znalazła się ona w samolocie obok dyrektora generalnego marki Hermès, Jean-Louisa Dumasa.

Kiedy sięgała ona do bagażnika samolotu po swoją torbę, pleciony ze słomy kosz, torebka wypadła jej z rąk i rozsypała swoją zawartość na podłogę.

Jean-Louis Dumas zaproponował po tym Jane zaprojektowanie niestandardowej torby, która spełni jej wszystkie wymogi.

Jane Birkin narysowała swoją koncepcję na torbie lekarskiej. Poprosiła Dumasa o to, by była ona o większych wymiarach, z kieszeniami odpowiednimi do przenoszenia wszystkich niezbędnych rzeczy oraz mechanizmu zamykającego, aby mieć pewność, że jej zawartość jest bezpieczna.

Po czterech latach współpracy torebka Hermes Birkin, jaką znamy dzisiaj, narodziła się w 1984 roku.

Znana aktorka powiedziała kiedyś, że najlepiej czuje się w znoszonych dżinsach, trampkach Converse i męskiej koszuli. Piękno, wygoda i funkcjonalność: kiedy patrzysz dziś na torebkę Birkin, to prawie tak, jakby Dumas nadał jej charakter Jane.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.