Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez makijażu. Stał się on częścią codziennej rutyny wielu kobiet. Stosowanie tych samych produktów każdego dnia wiąże się jednak z pewnym zagrożeniem. Jeśli produkty nie są przechowywane i używane prawidłowo, mogą rozwijać się na nich zarazki, które powodują wypryski, a nawet infekcje. Higiena makijażu – to właśnie tych zasad powinna przestrzegać każda z nas.

Oczyszczaj dokładnie swoją twarz.

Umyj twarz każdego ranka przed nałożeniem makijażu, aby uniknąć zatrzymania brudu lub bakterii w porach. Gdy twarz będzie już czysta, możesz rozpocząć aplikację makijażu.

Dzielenie się nie zawsze jest dobrym pomysłem.

Jeśli to możliwe, unikaj dzielenia się produktami z przyjaciółmi, zwłaszcza jeśli chodzi o szminki lub wszelkiego rodzaju kosmetyki do makijażu oczu. Te produkty mogą łatwo przenosić różnego rodzaju bakterie i opryszczkę.

Zamykaj szczelnie opakowania kosmetyków.

Po nałożeniu makijażu szczelnie zamykaj wszystkie pojemniki i butelki. Nigdy nie zostawiaj produktów otwartych, ponieważ może to umożliwić przedostanie się do nich bakterii.

Trzymaj produkty w chłodnym miejscu.

Przechowywanie produktów w odpowiedniej temperaturze jest niezbędne, aby były one wolne od bakterii. Najlepsza jest temperatura pokojowa, ponieważ zwykle rosną one w cieplejszych temperaturach. Wilgoć może również prowadzić do ich rozwoju, dlatego kosmetyk przechowuj wyłącznie w suchym miejscu.

Myj dłonie.

Przed zanurzeniem palców w opakowaniu z balsamem do ust lub ciała, upewnij się, że masz czyste ręce. Opuszki palców często przenoszą zarazki i bakterie.

Dbaj o kredki.

Naostrz ołówki przed każdym użyciem, aby pozbyć się bakterii, które mogą osadzać się na powierzchni.

Usuń makijaż przed snem.

Przed snem koniecznie umyj twarz i usuń wszystkie produkty do makijażu. Pozostawienie go może prowadzić do wyprysków.

Poprzedni artykułJak prawidłowo czesać włosy? Co radzą fryzjerzy?
Następny artykułFrancuska zupa cebulowa – przedstawiamy nasz ulubiony przepis!
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.