Hilton nie żyje! Właściciel z największych sieci luksusowych hoteli na świecie zmarł w wieku 91 lat. Oficjalną informację o jego śmierci podała Conrad N. Hilton Foundation, której był założycielem. Najsłynniejszego hotelarza na świecie opłakuje jego znana wnuczka-Paris Hilton. Gwiazda zamieściła wzruszający, pożegnalny wpis. 

Barron Hilton był najbardziej znanym światowym hotelarzem, a także jednym z najbogatszych ludzi na całym świecie. Właściciel  hotelowego imperium zmarł w wieku 91 lat w swoim domu w Los Angeles. O jego śmierci media dowiedziały się z oświadczenia fundacji, którą założył. Kochanego dziadka żegna i wspomina jego najsłynniejsza wnuczka: Paris. 

Hilton nie żyje

Barron Hilton był drugim synem Conrada Hiltona, założyciela i pomysłodawcy sieci hoteli. Był także amerykańskim magnatem biznesu, filantropem i sportowcem, a także prezesem i dyrektorem naczelnym Hilton.Hotels Corporation oraz emerytowanym prezesem Fundacji Conrada N. Hiltona.

hilton
wikipedia.org

To właśnie fundacja poinformowała media o jego śmierci. Wedle doniesień zagranicznej prasy miliarder zmarł 19 września w swoim domu w Los Angeles. Swoje ostatnie chwile spędził z najbliższą rodziną, a przyczyny jego śmierci miały być naturalne. Był jednym z najbogatszych ludzi na świecie, jednak potrafił dzielić się swoją gigantyczną fortuną. W 2007 roku biznesmen zdecydował się przekazać aż 1,2 miliarda dolarów na cele dobroczynne. Dziadek amerykańskiej celebrytki przekazał aż 97 procent swojego majątku na rzecz fundacji zajmującej się pomocą ludziom w najbiedniejszych krajach na świecie. 

Hilton
Twitter.com@Paris Hilton

Paris Hilton żegna zmarłego dziadka

Zmarły miliarder miał aż 15 wnucząt, jednak nie jest tajemnicą, że najpopularniejszą wnuczką miliardera była skandalistka Paris Hilton. Gwiazda na swoim Twitterze opublikowała wspólne zdjęcia z dziadkiem, a także zamieściła wzruszający wpis. 

-Jestem głęboko zasmucona śmiercią mojego dziadka Barrona. Był legendą, wizjonerem, osobą błyskotliwą, przystojnym i miłym człowiekiem. Miał życie pełne przygód i sukcesów. Odkąd pamiętam, patrzyłam na niego, jak na wielkiego biznesmena- napisała Paris na swoim Twitterze.

 

Wiadomo, że hotelowy potentat zmarł w wieku 91 lat w swoim domu z przyczyn naturalnych, jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy i gdzie odbędą się oficjalne uroczystości pogrzebowe.

Hilton
Twitter

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kupił karkówkę z dziwną kulą w środku. Prawda wywołuje mdłości
  2. Barbara Kurdej-Szatan jest rozczarowana ostatnim odcinkiem TzG. „Totalnie nie zgadzam się z tym werdyktem”
  3. Edyta Górniak i Cleo wciąż się nie pogodziły. Konflikt skomentowała nawet Kasia Nosowska
  4. Weronika Rosati przemawiała na Kongresie Kobiet. Przerwała jej była partnerka Roberta Śmigielskiego
  5. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw
  6. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą