Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Znany muzyk ujawnił, że jest gejem. Teraz przyznaje, że przez to nie czuje się bezpiecznie
Marta Kulik
Marta Kulik 23.10.2019 16:26

Znany muzyk ujawnił, że jest gejem. Teraz przyznaje, że przez to nie czuje się bezpiecznie

kochanek
fot. screen z YouTube Trending News Today

Homoseksualizm powodem do ataków? Niestety, znany muzyk przyznał, że wciąż nie czuje się bezpiecznie. Wszystko dlatego, że kiedyś ujawnił, że jest gejem. W szczerym wywiadzie opowiedział o reakcjach fanów i o tym, co dziś czuje.

Rob Halford nie ukrywa, że homoseksualizm jest atakowany przez chrześcijańską prawicę w USA. Muzyk stara się nie skupiać na negatywnych kwestiach, ale trudno mu nie myśleć o słowach, z którymi często się spotyka. Fani wokalisty nie mieli pojęcia, że jego obawy są tak poważne.

Rob Halford: homoseksualizm

Robert Halford po raz pierwszy o swojej orientacji głośno powiedział pod koniec lat 90. Z okazji National Coming Out Day muzyk zamieścił na swoim profilu fragment wywiadu, w którym przyznał, że jest gejem. Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy, jednak wokalista podkreśla, że pewne środowiska wciąż nie akceptują odmienności.

– To jest straszne. Ameryka powinna być najbardziej postępowym supermocarstwem na świecie, a niektóre poglądy są tu średniowieczne. To nie jest kraj, w którym czuje się bezpiecznie. Szczerze mówiąc, czuję się tu bezpiecznie coraz mniej. Mam świadomość, że podczas zakupów w supermarkecie mogę zostać nagle zastrzelony – mówił w wywiadzie dla NME.

homoseksualizm

Robert Halford o najbardziej skrajne pomysły oskarżył chrześcijańską prawicę. Cieszy się jednak, że nie wszyscy mają takie podejście, a wśród jego fanów przeważają osoby tolerancyjne i otwarte. Muzyk podkreśla także, że to temat, na który warto rozmawiać.

Kim jest Rob Halford?

Rob Halford jest brytyjskim muzykiem, wokalistą zespołu Judas Priest. W 2006 roku zajął drugie miejsce na liście 100 najlepszych wokalistów wszechczasów, według pisma Hit Parader. Trzy lata później został sklasyfikowany na 15. miejscu listy 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszechczasów według wytwórni Roadrunner Records. Mieszka w USA, w stanie Arizona.

homoseksualizm

W latach 90. należał do grup 2wo, Fight oraz Halford. Trzykrotnie koncertował z zespołem Black Sabbath. Rob Halford i pozostali członkowie Judas Priest w czerwcu 2020 roku wystąpią na Mystic Festival w Krakowie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Bunt w Biedronce. Oskarżają sieć o okradanie kasjerów
  2. Muniek Staszczyk szczerze o swoim wylewie. „Nie było wiadomo, czy przeżyję, czy nie trzeba będzie otwierać mózgu”
  3. Horoskop indiański dla każdego. Odkryj swój nowy znak zodiaku i swoją przyszłość
  4. Pitbull, który nie cierpi obcinania pazurów zasługuje na Oscara. Jego reakcja na zabieg jest nie do opisania
  5. Mama była przekonana, że sfotografowała ducha leżącego przy jej małym dziecku. Prawda okazała się zaskakująca
  6. Media obiegła smutna wiadomość o synowej Katarzyny Dowbor. Fani są zmartwieni