Horoskop egipski w ostatnim czasie zyskał na ogromnej popularności. Okazuje się, że dzieli on ludzi na dwa typy, a każdy z nich odpowiada jednemu z bóstw. Podobnie jak w klasycznej astrologii, do której wszyscy już przywykliśmy, twój znak zależy od daty urodzenia. Którym bóstwem z wierzeń starożytnych Egipcjan jesteś? Tym prostym sposobem jeszcze lepiej poznasz samą siebie.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż Starożytny Egipt niezwykle mocno fascynował się magią, a jego mieszkańcy za wszelką cenę starali się poznać jej tajniki i sekretną wiedzę, którą skrywa. Egipcjanie ogromną wagę przywiązywali do bóstw, z którymi próbowali się identyfikować. To właśnie dzięki nim po dziś dzień każdym nad każdym z nas czuwa jeden z Bogów.

Horoskop egipski: które bóstwo nad tobą czuwa?

15–31 stycznia 

Twoim bóstwem jest Thot, który dba o twoją kreatywność, błyskotliwość i zaradność. To właśnie dzięki nim bez trudu wychodzisz z każdych tarapatów, a słowo problemy omija cię szerokim łukiem. Twoja głowa wypełniona jest pomysłami, które skrupulatnie realizujesz każdego dnia. 

1–14 lutego 

Bóstwem, które cię chroni, jest Amon. Z tłumu wyróżnia cię spontaniczność, szczerość, a także nadzwyczajna bystrość i elokwencja. Uwielbiasz chadzać własnymi ścieżkami, a utartych i oklepanych schematów starasz się unikać jak ognia. 

15 lutego–31 marca

Twoim egipskim bogiem jest Hathor. Pomimo dość twardej skorupy, którą okazujesz na początku, w rzeczywistości jesteś ciepłą i otwartą osobą. Ambicja i pracowitość są twoimi znakami rozpoznawczymi. Za wszelką cenę dążysz do postawionego sobie celu. Porażka? Taki wyraz nie figuruje w twoim słowniku.

1 kwietnia–14 maja

Twoim bóstwem jest Sebek. Jeśli ktokolwiek miałby zostać wymarzoną synową, to jesteś nią właśnie ty. Zaradna, wygadana i pracowita. Czy można chcieć czegoś więcej? Oprócz tego jesteś prawdziwą oazą spokoju. Wyprowadzenie cię z równowagi wydaje się czymś zupełnie niemożliwym.

15 maja–30 czerwca

Twoim egipskim bóstwem jest Ozyrys. Plotki i manipulacje to jedne z tych rzeczy, których unikasz za wszelką cenę. Nienawidzisz niedopowiedzeń, a kłamstwo jest dla ciebie niedopuszczalne. Najprawdopodobniej to właśnie dlatego tak mocno przyciągasz do  siebie innych ludzi. 

Horoskop: poznaj swojego egipskiego patrona 

1 lipca–15 sierpnia

Twoim bóstwem jest Ptah. Jesteś przyjacielska i z ogromną łatwością przychodzi ci nawiązywanie nowych kontaktów. Jednak od samego początku jasno stawiasz granice. Gdy tylko ktoś próbuje tobą manipulować… raz na zawsze znikasz z jego horyzontu. Uwielbiasz pomagać innym ludziom i robisz to bezinteresownie. 

16 sierpnia–15 września

Twoim bóstwem jest Horus. Jesteś osobą nad wyraz szlachetną, dobrą i sumienną. Powierzone ci zadania wykonujesz z ogromną dokładnością i starannością. Wychodzisz z założenia, że jeśli coś robisz to tylko i wyłącznie na 100%. Nie przepadasz za zmianami i nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Za wszelką cenę dążysz do stabilizacji i spokoju. 

16 września–31 października

Twoim egipskim bóstwem jest Neftyda. Elegancka i z klasą – właśnie tak można cię określić z najprostszy sposób. Uwielbiasz luksus i drogie dodatki, a odmówienie sobie czegokolwiek jest dla ciebie czymś zupełnie absurdalnym. Prawdopodobnie to właśnie dlatego u płci przeciwnej, w pierwszej kolejni zwracasz uwagę na takt i dobre maniery. 

1 listopada–30 grudnia

Twoim bóstwem jest Anubis. Oprócz wrodzonej odwagi i niezależności wyróżniasz się pewnością siebie. Jesteś jednostką upartą, która na każdym kroku broni swoich racji i ideałów. Nie dasz sobie wmówić czegoś, w co zupełnie nie wierzysz. Realizacja wielkich planów, na które prawdopodobnie nikt by się nie zdecydował to dla ciebie przysłowiowa bułka z masłem. 

31 grudnia–14 stycznia

Twoim bóstwem jest Izyda. Perfekcjonizmu i odpowiedzialności mogłaby pozazdrościć ci większość z nas. Spontaniczność czy improwizacja to zupełnie nie twoja bajka. Co więcej, nie przepadasz za ludźmi, którzy zbyt często się śmieją i nadmiernie okazują emocje. Osoby, które przebywają w twoim otoczeniu, dobierasz ostrożnie i statecznie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Horoskop
pixabay.com @Souza_DF

Horoskop egipski zdradza, które bóstwo nad tobą czuwa. 

Horoskop
pixabay.com @WikiImages

Dzięki niemu poznasz prawdę o samym sobie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Objawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Kobieta usłyszała pisk psa z łazienki. Gdy weszła do środka, zobaczyła męża
  3. Nasze babcie bez wahania nakładały jeden składnik na włosy. Kiedy poznasz jego właściwości, też zaczniesz
  4. Michał Szpak będzie niezadowolony? Najmłodsza siostra pokazała łóżkowe igraszki z chłopakiem
  5. Natalia Kukulska w dobitnych słowach o Viki Gabor. 12-latka długo ich nie zapomni
Poprzedni artykułKarnawałowe trendy w stylizacjach paznokci od Kabos
Następny artykuł10 kotów przyłapanych w bardzo dziwnych sytuacjach. Numer 8 wprawi was w osłupienie
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.