Horror to gatunek tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Dla tych szczególnie odpornych na strach Netflix przygotował coś specjalnego, z okazji ostatniego piątku 13. Czy jesteście gotowi na osiem naprawdę trzymających w napięciu odcinków? Nawet najwytrwalsi fani horrorów są przerażeni po obejrzeniu tego francuskiego serialu!

Marianne rozpoczyna halloweenową akcję Netflixa. Platforma streamingowa od 13 września do 25 października planuje wypuścić w sumie 15 filmów i seriali! Każdy fan tego święta, którego ulubionym gatunkiem filmowym jest horror, z pewnością będzie zachwycony. Tej jesieni nie będzie się nudzić!

Marianne — wart twojego czasu?

Oceniający z pewnością są zachwyceni! Serialowi udaje się połączyć klasyczne zabiegi, które uwielbia każdy fan horroru a przy tym nie być zupełnie oklepanym. Opowiada historię pisarki horrorów, która musi ukończyć swoją serię, by z sukcesem zdjąć klątwę leżącą na jej mieście rodzinnym.

horror
netflix.com

Śledzimy przygodę kobiety, która powraca do rodzinnego miasta, gdzie musi zmierzyć się ze swoimi demonami (tutaj — dosłownie) z dzieciństwa. Reżyser Marianne jest przedstawicielem starej szkoły, ale ten horror pokazuje, że wciąż może być ona świetna i bardzo świeża. Scena, w której główna bohaterka — Emma — budzi się z horroru, po czym odkrywa, że może wciąż w nim tkwić, jest perfekcyjnie odegrana.

horror
netflix.com

Fan klasyki odkryje, że ten horror, chociaż posługuje się motywami, którymi twórców zainspirowali Steven King, Wes Craven, Stanley Kubrick i Alfred Hitchcock, to film wciąż zaskakuje i trzyma w napięciu. Dobrze nam znane motywy, na całe szczęście nie łączą się z oklepaną treścią.

Horror Netflix — na co jeszcze czekamy?

Czekamy na kilka kolejnych filmów, które Netflix zapowiedział na okres przed Halloween. Przez najbliższe tygodnie na platformie pojawią się filmy plasujące się, jeśli chodzi o gatunek na skali pomiędzy czystym, klasycznym horrorem, po coś bardziej przewrotnego. Przecież wszyscy kochaliśmy tegoroczne Midsommer, prawda?

horror
netflix.com

Dla osób, które nie przepadają za nowościami i wolą w straszny nastrój wprowadzać się bardziej klasycznie, Netflix też ma dobre wiadomości. Ta platforma wie, jak zatrzymać przy sobie widzów i przyciągnąć nowych. Również klasycznych, starszych filmów nie zabraknie. Wszyscy kochający horror powinni być tej jesieni naprawdę przerażeni!

ZOBACZ ZWIASTUN:

Nawet najwięksi fani horrorów przyznają, że sam zwiastun prezentuje się wyjątkowo przerażająco. Będziecie oglądać?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kultowe hot-dogi z Ikei drożeją. Pierwszy raz od 20 lat
  2. Filmy lat 90., które zmieniły kino. 8 kultowych produkcji, które musisz znać!
  3. Filmy kostiumowe, które trzeba znać. Top 10 najlepszych filmów kostiumowych wszech czasów
  4. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero, kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw
  5. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą
  6. Schorowana sprzątaczka z Olsztyna wygrała 13 milionów. A to wszystko dzięki niepozornemu drobiazgowi

źródła: cinemablend.com, netflix.com

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego