Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Metallica przekazała 200 tys. złotych na hospicjum dla dzieci w Warszawie. Niezwykły gest światowych gwiazd
Maria Czarniecka
Maria Czarniecka 23.08.2019 13:17

Metallica przekazała 200 tys. złotych na hospicjum dla dzieci w Warszawie. Niezwykły gest światowych gwiazd

hospicjum
facebook.com/AllWithinMyHandsFoundation

Hospicjum dla dzieci w Warszawie zostało obdarowane czekiem na ponad 200 tys. złotych od zespołu Metallica po wczorajszym koncercie na Stadionie Narodowym. Członkowie grupy znani są ze swojej działalności charytatywnej. Na oficjalnej stronie fundacji pojawiły się wzruszające i szczere podziękowania. Taka kwota jest naprawdę wielkim gestem i nieopisaną pomocą dla nieuleczalnie chorych dzieci.

Koncert zespołu Metallica w Polsce był jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych tego roku. Bilety rozeszły się w kilka godzin łącznie z dodatkową pulą biletów, która niezapowiedzianie została rzucona w ostatniej chwili. Stadion Narodowy w Warszawie na ten moment zamienił się w świątynię heavymatalu. Muzycy zaskoczyli widownię nie tylko swoją oprawą, ale też niezwykłym gestem w stronę warszawskiego hospicjum.

Jak wyglądał koncert Metallicy w Warszawie?

Na to wydarzenie czekali wszyscy, koncert Metallicy był wielkim wydarzeniem. Na Stadionie Narodowym w Warszawie pojawiło się ok. 60 tys. osób. Kalifornijski zespół zrobił niesamowite show.

Na scenie postawiono pięć wielkich ekranów przełączających się na przemian z wizualizacjami, były efekty pirotechniczne, góra konstrukcji sceny zakończona była dwoma wielkimi balonami, a na obu jej końcach postawiono gigantyczne litery M i A.

Muzycy pierwszy koncert w Polce dali już w latach 80. Zakochali się w naszym kraju, dlatego przyjechali tutaj już 12 raz. Na znak swojej sympatii do Polaków zagrali cover piosenki Czesława Niemena Sen o Warszawie i hojnym gestem obdarzyli Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Piękny gest ze strony amerykańskich gwiazd dla warszawskiego hospicjum

Przed koncertem zespół spotkał się z przedstawicielami Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Ile Metallica przekazała pieniędzy dla hospicjum? To kwota na 222 740 zł!

Według relacji przedstawicieli fundacji zespół przed rozpoczęciem koncertu nie miał zbyt wiele czasu, ale z zaciekawieniem zapoznawał się z zakresem działalności hospicjum.

– Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie potrzebami nieuleczalnie chorych dzieci, którymi się opiekujemy i za przekazaną pomoc. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że znani na całym świecie artyści zainteresowali się naszą pracą i spośród wielu działających w Polsce organizacji non profit, wybrali właśnie Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jako odbiorców swojej pomocy. – taki wpis znalazł się na stronie fundacji.

Amerykański zespół jest znany ze swojego dobrego serca i wielu aktywności na rzecz akcji charytatywnych. Podarowanie takiej kwoty na rzecz chorych dzieci to prawdziwe okazanie sympatii dla naszego kraju.

Zobacz zdjęcia:

hospicjum

Członkowie Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci z Metallicą przed koncertem zespołu.

hospicjum

Na swoim profilu na Facebooku przedstawiciele fundacji podziękowali muzykom.

hospicjum

Oficjalna informacja na stronie hospicjum.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie wyrzucaj ich na śmietnik. Meble z PRL znów w modzie, możesz na nich dużo zarobić
  2. Martyna Wojciechowska na zdjęciu sprzed 18 lat. Fani: ” Im starsza, tym lepsza”
  3. Agata Młynarska dostała nowy program. Legenda telewizji została twarzą nowej stacji
  4. Mieszkańcy wsi na Mazurach wspominają Piotra Woźniaka-Staraka , ich słowa są poruszające
  5. Beata Tyszkiewicz broniła Agnieszki Woźniak-Starak przed krzywdzącymi pomówieniami kilka lat temu. Co dokładnie powiedziała?
  6. Wysypał kawę na folię aluminiową i ją podpalił. Gdy poznasz powód, też będziesz tak robić
  7. Agnieszka Szulim nie wróci szybko do telewizji? W TVN już szukają kogoś na jej miejsce

źródło: antyradio.pl, tnwarszawa.tvn24.pl