Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Hubert Urbański ma bułgarskie korzenie. Można się zdziwić, jak brzmi jego pełne imię i nazwisko
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 06.06.2022 19:35

Hubert Urbański ma bułgarskie korzenie. Można się zdziwić, jak brzmi jego pełne imię i nazwisko

Hubert Urbański
fot. instagram.com/huberturbanski_official

Choć dziś jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej telewizji, niewiele osób zna szczegóły jego pochodzenia. Jak naprawdę nazywa się Hubert Urbański? Wiemy, skąd wzięło się nietypowe drugie imię gospodarza „Milionerów”.

Studiował filologię indyjską na Uniwersytecie Warszawskim. Miał też krótki romans z aktorstwem w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, a później, kiedy związany był z radiową stacją RMF FM, przeżył kryzys swojej kariery, który dał mu do myślenia. Jak widać, gospodarz „Milionerów” skrywa wiele sekretów.

Jednym z nich jest z pewnością jego pełne imię i nazwisko. Mimo ogromnej popularności mało kto wie, jak naprawdę nazywa się Hubert Urbański. Okazuje się, że prezenter jest pół Polakiem i pół Bułgarem.

Jak ma na drugie imię Hubert Urbański? Gospodarz „Milionerów” ma bułgarskie korzenie

Hubert Urbański urodził się w Warszawie i właśnie tu jest jego miejsce na ziemi. Jego życie nie zawsze było usłane różami i bywały momenty, kiedy prezenter mocno obrywał od losu. Ma za sobą dwa małżeństwa. Druga żona zostawiła go, kiedy zmagał się ze śmiercią ojca i chorobą.

Trzeba jednak przyznać, że gospodarz „Milionerów” potrafi podnosić się z kolan. Być może zahartował się już w młodości. Serwis „Mieszkaniec.pl” podaje, że gwiazdor, choć miło wspomina swoje dzieciństwo, nie ukrywa, że jego rodzinie wiodło się różnie. Mieszkał wraz z mamą, tatą i dziadkiem na 37 m kw., a ich wielkim osiągnięciem było posiadanie Fiata 125 p.

Nie wszyscy wiedzą także o pochodzeniu prezentera. Jego rodzice poznali się, kiedy ojciec, Jerzy przyjechał do Bułgarii wraz z wycieczką zakładową. Tam poznał swoją przyszłą żonę — Ałłę. To właśnie po przodku ze strony matki gwiazdor TVN-u otrzymał drugie imię.

Gospodarz „Milionerów” naprawdę nazywa się Hubert Kirił Urbański.

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Iga świątek rozbawiła dziennikarzy na konferencji. Wystarczyło jedno
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Katarzyna Cichopek wyjechała z Warszawy. Wiemy, z kim i gdzie spędziła weekend, bardzo nietypowe miejsce