Hugo królował na antenie Polsatu. Program nadawany przez dziewięć lat, zabawiał ogromną część telewidzów, zarówno młodszych jak i tych starszych. Niektórzy sami próbowali w nim swoich sił. Należeliście do tych szczęśliwców, którym udało się kiedyś dodzwonić? To z pewnością musiała być niesamowita zabawa oraz niezapomniane przeżycie.

Większość z nas z pewnością pamięta słynny i popularny interaktywny program Hugo. Telewidzowie w Polsce oszaleli na jego punkcie, każdy chciał wziąć w nim udział. Udało wam się kiedyś tam dodzwonić?

Program Hugo

Hugo był interaktywnym programem, skierowanym głównie do dzieci i młodzieży. Był nadawany na antenie telewizji Polsat w latach 2000-2009. Jego odcinki, na początku, można było zobaczyć w każdą niedzielę o 9.00, później program przeniesiono na sobotę, na godzinę 8.15. Wyjątek stanowił okres wakacyjny, w którym Hugo był zawieszony. 

Głównym bohaterem był oczywiście tytułowy troll Hugo. Program powstał i zadebiutował w Danii już w 1990 roku, a następnie był emitowany w ponad 40 innych krajach na całym świecie.

Zasady programu

Zasady i reguły telewizyjnej gry były stosunkowo proste i łatwe do zrozumienia. Uczestnik miał za zadanie pomóc głównej postaci w uwolnieniu jego rodziny: żony Hugoliny oraz trójki ich dzieci Rita, Rata i Ruta uprowadzonych przez czarownicę Scyllę. Widz sterował postaciami za pomocą strzałek na telefonie, z którego dzwonił do stacji.

W pierwszym etapie trzeba było dotrzeć do głównej siedziby czarnego charakteru, by później ostatecznie pomóc rodzinie trolla. Głównym celem gry było zdobycie jak największej liczby diamentów oraz dotarcie do mety. Tam czekała na gracza rozgrywka finałowa i możliwość wygrania nagrody głównej w postaci komputera multimedialnego.

O wielkim sukcesie tego programu świadczyła, chociażby duża liczba produktów, które powstały, m.in. gry na komputer, telefon czy konsole, książeczki z postaciami z uniwersum, miesięcznik Świat Przygód z Hugo oraz różne produkty spożywcze jak lody, soki i jogurty, na których widniał słynny troll.

Udało wam się kiedyś dodzwonić? Jak wam poszło w samej grze?

Poprzedni artykułUjawniono zarobki pracowników TVP. Polacy przecierają oczy ze zdumienia, porażające pensje i nagrody
Następny artykułDaniel Martyniuk stanął przed sądem. Rozpoczął się proces syna króla disco-polo
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl