Hulajnogi miejskie to w ostatnich czasach bardzo popularny środek transportu. Ludzie uwielbiają z nich korzystać ze względu na szybki i prosty sposób poruszania się. Jednak zdarzają się przypadki, w których hulajnogi okazały się bardzo niebezpieczne. Bardzo często można je spotkać leżące lub stojące na środku drogi. Waszym zdaniem powinny zostać zlikwidowane?

Przechadzając się po dużych miastach, można spotkać wielu ludzi, w szczególności młodych, którzy poruszają się na hulajnogach miejskich. Mnóstwo osób uważa je za fantastyczny i prosty środek transportu. Niektórzy je uwielbiają, inni wręcz przeciwnie. Myślisz, że powinny zostać wycofane z produkcji? 

Hulajnogi miejskie – tak czy nie?

Zwolennicy publicznych środków transportu bez dwóch zdań mogli być zadowoleni z wprowadzenia hulajnóg miejskich do powszechnego użytku. Są one bardzo łatwe w obsłudze, a żeby móc ich używać wystarczy założyć odpowiednią aplikację firmy, do której owa hulajnoga należy. Oczywiście za ich użytek należy uiścić odpowiednią opłatę. Koszta liczą się w zależności od ilości przejechanych kilometrów oraz minut, w których się korzystało ze sprzętu.

Wielu ludzi uważa, że jest to bardzo niebezpieczny środek transportu. Ludzie poruszający się hulajnogami miejskimi często używają chodników i bardzo szybko przemieszczają się między ludźmi. Czy jest to wystarczający powód, aby się ich pozbyć?

Jak używać hulajnóg miejskich?

Zasada jest bardzo prosta. Każda hulajnoga wyposażona jest w gaz, hamulec oraz sprzęt do oświetlenia. Pod prawą manetką znajduje się wajcha, której naciśnięcie spowoduje, że hulajnoga zaczyna się poruszać, jednak wcześniej należy się mocno odepchnąć.

Warto pamiętać, że są one traktowane jak każdy inny środek transportu miejskiego, zatem musimy pamiętać o wszelkich zasadach ruchu drogowego. Zatem zalecamy rozwagę podczas jazdy hulajnogami miejskimi. Uważacie, że jest to dobry środek transportu? A może sami posiadacie takie hulajnogi? Jeśli tak, to korzystajcie z nich bezpiecznie i dbajcie o bezpieczeństwo innych.

Poprzedni artykułPrezydent zareagował na wpis Małgorzaty Kożuchowskiej w sprawie aborcji. Tyle ma do powiedzenia kobietom?
Następny artykułWprowadzono nowy zakaz, obowiązuje już od dziś. Potrwa do 10 listopada
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl