Robisz wszystko, co możesz, aby by cera wyglądała zdrowo – dobrze się odżywiasz, ćwiczysz, nie palisz i starasz się wysypiać. Ale twoja matowa, zmęczona skóra z wypryskami pokazuje coś zupełnie innego? Przedstawiamy Ci błędy przez które nie masz idealnej cery.

1. Niemycie twarzy przed snem.

Kiedy jesteś naprawdę zmęczony, kusi Cię, aby nie myć twarzy – jedyne, co chcesz zrobić, to tylko położyć się do łóżka. To wielki błąd, który może kosztować Cię piękno Twojej skóry.

Ponadto, dermatolodzy odradzają częstego używania chusteczek do demakijażu. Proces ten powinien być dużo bardziej złożony.

2. Nadmierne złuszczanie za pomocą szorstkich peelingów.

Z peelingami złuszczającymi łatwo przesadzić, zwłaszcza gdy Twoja skóra jest nadmiernie wysuszona. Złuszczanie może powodować drobne rozdarcia w skórze i osłabić jej normalną barierę ochronną.

Zamiast mocnego peelingu mechanicznego wypróbuj za to chemiczny peeling zawierający kwasy, takie jak AHA i / lub BHA.

3. Pomijanie filtrów słonecznych. 

Ekspozycja na słońce powoduje powstawanie plam słonecznych, uszkodzenia skóry i może prowadzić do raka skóry – nie tylko podczas opalania się na plaży. Na promieniowanie słoneczne jesteś narażona każdego dnia, dlatego w codziennej pielęgnacji warto używać nawilżającego filtra słonecznego z ochroną co najmniej SPF 30.

4. Dotykanie twarzy.

To nawyk, który może sprawić, że mimo wielu trudów nie masz idealnej cery. Na dłoniach znajduje się wiele bakterii oraz wirusów. Staraj się więc opanować ten szkodliwy zwyczaj, a także często myć i dezynfekować ręce.

Poprzedni artykułJak dbać o nowy tatuaż? Sprawdzone porady
Następny artykułJak dopasować serum do typu cery?
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.